צילום אילוסטרציה: shutterstock בית משפט השלום בראשון לציון האריך ביום רביעי שעבר את מעצרם של אלידור מחלוף ודוד כהן, תושבי הרצליה, החשודים כי יחד עם חשודים נוספים סחטו באיומים עובדים של מלון "ווסט" בתל אביב, וכן את המלון עצמו.

סחיטה באיומים: הקלטת הלוהטת מכפר פרדיס
הגברים הפעילו נערת פיתוי לצורך סחיטהבשבוע שעבר נעצרו שישה חשודים המזוהים עם ארגון הפשיעה של עמיר מולנר, בחשד שביצעו שורה של עבירות סחיטה באיומים, תקיפה בנסיבות מחמירות וקבלת דבר במרמה במלון הדירות בחוף הצוק בתל אביב, שבו חלקם מתגוררים. כל זאת, כדי לקבל שירותים שונים ובתשלום מופחת או ללא תמורה כלל. על פי החשד, החשודים התנהגו כמנהלי המקום והטילו מורא על עובדי המלון ואורחיו.

אשר למחלוף בן ה-22, טענה התביעה כי נהג להשתלט על מטבח המלון ולהוציא ארוחות ללא תשלום, תוך שהוא מאיים על עובדי המקום. הערכת התביעה היא כי החשוד, יחד עם שאר החשודים, גרמו לנזק של מאות
אלפי שקלים למלון, בנוסף לנזק תדמיתי. גם ביחס לדוד כהן בן ה-23, טענה התביעה כי הוא נהג להיכנס ולקחת אוכל מהמטבח, והיא אף מיוחסת לו עבירה של תקיפה.

לטענת עו"ד אייל אוחיון, המייצג את החשודים, חומרת העבירות קלה יותר, ולקוחותיו "התנהגו לא יפה ומה שעשו לא בסדר, השכירו את החדרים, לקחו אוכל או לא לקחו אוכל, אך מה שנגרם למלון זה לא בהכרח פלילי. מישהו ביקש מהם לעזוב את המקום? שלא יבואו יותר? אין את זה".

השופט מנחם מזרחי החליט להאריך את מעצר החשודים בשבוע, בקובעו כי מדובר "בחבורה עבריינית שהשתלטה לכאורה על מלון, עשתה בו כבשלה, כאילו ייסדה מלון בתוך מלון, בדרך של איומים והפחדה".