צילום: יוגב עמרני לאה (שם בדוי), תושבת הרצליה כבת 50, המגדלת לבדה שלושה ילדים, מספרת כי בשנים האחרונות היא וילדיה חיים "מהיד לפה", ושרויים במצב כלכלי קשה מאוד. "קשה לנו מאוד להתקיים", היא מספרת. "אני מגיעה למצבים מאוד קשים, בהם אין לי כסף לקנות לחם במכולת. זה קשה מאוד להיות במצב הזה, גם כאם וגם כאדם. אחד מילדיי סובל ממחלה נפשית קשה מאוד וזקוק לטיפולים ולכדורים. זה עוד יותר מקשה על המצב הכלכלי וממש לא פשוט עבורנו".

עוד ב-mynet:
מה גרם לבן 13 לגייס כספים למען אם חד הורית?
שוטרת הותקפה ותתבע: "לא אתגבר על הטראומה"

לדברי האם, היא שקועה במלחמה יומיומית רק כדי שתוכל להניח אוכל על השולחן ולשלם חשבונות, ולשם כך היא מנקה בתים. הכסף הזה, לדבריה, לא מספיק אפילו לצרכים היומיומיים, ולכן דירת הדיור הציבורי בה היא מתגוררת עם ילדיה זה כעשור, מוזנחת מאוד - החלונות שבורים, המטבח - שכולל ברז וכיור - ללא שיש או גז, הרהיטים בחדרים נשברו כבר מזמן והארונות קרסו, הקירות מתפוררים וההזנחה ניכרת בכל פינה.

"אין ביכולתי לשפץ", מספרת לאה. "המצב הכלכלי שלי מאוד קשה. אני עובדת מתי שאפשר ומנקה בתים, אבל תסכימי, עם מאתיים שקלים שאני מקבלת עבור כל בית שאני מנקה, אי אפשר להתקיים ולקיים משפחה. בחורף היה לנו פה מאוד קשה. היה לנו קר מאוד ורוחות וגשמים שנכנסים לבית, כי כל החלונות שבורים, כולל במטבח ובאמבטיה. זה קשה לחיות ככה. שנים שאני חיה ככה, אבל זה פשוט כבר נהיה בלתי אפשרי. את יודעת כמה שמיכות אני שמה עליי בלילה? אני חיה כמו כלב. איך אפשר לחיות בבית כזה"?.

מי ששמה לב למצוקה של לאה, היא שכנתה, רונית סנדרוביץ'. השכנה, שלאה מנקה את ביתה, נכנסה באקראי לביתה של האם והוכתה בהלם ממצב הדירה."המצב שלה ממש קשה", מספרת סנדרוביץ'. "אין לה מטבח בבית, כל מה שיש לה שם אלו רק ארונות עליוניים וברז, וזהו. אפילו גז אין לה. כאב לי הלב עליה, מאוד".

סנדרוביץ' סייעה ללאה במוצרי מזון והחליטה, לאחר שקיבלה את הסכמת שכנתה, לסייע לאם ופירסמה השבוע ברשתות החברתיות תמונות מהבית השבור, עם בקשה לסיוע מאנשים טובים.

"הייתי במקרה עכשיו אצל מישהי שגרה בדיור ציבורי", כתבה סנדרוביץ' באותו הפוסט. "הכל שבור, הדוד לא עובד והיא נאלצת להתקלח במים קרים כל יום. בחלון במטבח אין זכוכית שתוכל לסגור כשקר ובמקום זאת יש מחצלת תלויה. הארון בחדר השינה מפורק והיא זקוקה לארון נורמלי. היא סיפרה לי שנכנסו כמה פעמים חולדות לתוך הבית. לא נעים לגור בדירה שהבסיס שלה לא ראוי למגורים, וכאן אני מבקשת את עזרתכם. כל מה שדרוש זה לתקן חשמל, צבע וכמה רהיטים במצב טוב כדי למסור לה. לא נעים לגור בפח אשפה".

"אני מאוד מקווה שיעזרו לי", אומרת לאה בגילוי לב. "מלבד העזרה של השיפוץ, הייתי רוצה שיביאו לי גם מצרכי מזון וכל מה שאפשר כדי שיהיה לי ולילדים שלי חג שמח. אני זקוקה גם לרהיטים שיעשו לי הרגשה טובה, כי כל הרהיטים שלי שבורים ומתפוררים. הכל פשוט נראה גרוע ואין לי כסף לטפל בכך".

לסיוע ניתן לפנות ללאה בטלפון: 054-7176933.