צילום: יוגב עמרני עשרות מתושבי הרצליה התגייסו לסייע למספר חיילים בודדים, שהגיעו להתגורר בשבוע שעבר בעיר. מדובר בקבוצת חיילים שעלו לארץ מארצות שונות, על מנת להתגייס לצבא. צה"ל ביקש לשכן אותם בדירה בהרצליה, שהיא אמנם יפה, מוארת ומרווחת, אך הייתה, עד לפני התגייסות הקהילה, נטולת ריהוט, מוצרי חשמל, כלים, מוצרי מזון ועוד.

עוד ב-mynet:
כך שינה פוסט בפייסבוק את חייו של מוכר החלות הנכה מהרצליה
אדמרסון פנצ'ו נלחם על הזכות להתאזרח ולהתגייס

השמועה אודות החיילים שמגיעים להתגורר בעיר עשתה כנפיים והגיעה לעשרות המתנדבות ב"מעגל נשים חמש" בהרצליה, הנותנות מזמנן וממרצן כדי לתרום לקהילה.

בנות המעגל, ששמעו על הגעת החיילים לפני שבועיים לערך, לא חיכו והפיצו את הבשורה עם סטטוס הקורא לתושבים לתרום ריהוט, מוצרי חשמל, מזון וכדומה. לא חלף זמן רב מרגע פרסום הסטטוס, ורבים מתושבי העיר ביקשו לתרום ולסייע לחיילים, מי בריהוט ומי בקניית מוצרי מזון.על הפרויקט מנצחת ביד רמה לימור פינקלמן, חברת "מעגל נשים חמש", ולדבריה, עד מהרה נאספו רהיטים עבור החיילים, ביניהם סלון, פינת אוכל, כיסאות, שידות, מיטות ועוד, כמו גם מוצרי חשמל - תנור, מיקרוגל, מקרר, מכונת כביסה, הכל חדש או כמעט חדש.

בנוסף, מספרת פינקלמן, חלק מהתושבים שהתגייסו לעזור לחיילים, ערכו עבורם קניות, הכוללות את כל מצרכי המזון הבסיסיים עם פינוקים שונים: חטיפים, עוגיות, שוקולדים והבית הוצף בעוגות ובמטעמים.

נשות המעגל דאגו גם הן לתרומה ממובילי הרהיטים, שהובילו את כל הריהוט שנתרם ללא תשלום, לניקיון הדירה על ידי חברה מתמחה, להרכבה של הרהיטים, לאספקת גז וכבלים ודאגו להנעים את זמנם של החיילים, עם ערכת קריוקי."הכל התחיל כאשר שמענו על כך שחיילים בודדים מגיעים לגור בהרצליה", מספרת פינקלמן, "חברות המעגל כתבו סטטוס בו קראנו לסייע להם ועד עכשיו זה נצפה על ידי 80 אלף איש. מהרצליה, מכלל אזור השרון ומכל המדינה באו אנשים וביקשו לתרום ולסייע. הייתה היענות שהיא באמת ממיסת לבבות. צעירים ומבוגרים כאחד צלצלו ואמרו שהם מאוד רוצים לתרום ולארח את החיילים. כולם רוצים לארח אותם בשבתות ובחגים, ונראה לי שהם מוזמנים כבר שנה קדימה.

"לא ציפינו להיענות כזו והופתענו ממנה. גם עכשיו הפניות עדיין ממשיכות להגיע אלינו ונעביר את כל העזרה הזו לחיילים נוספים שזקוקים לנו ולעזרה. לחיילים הבודדים החדשים שהגיעו לגור בעיר נדאג לאירוח ולליווי ולכל מה שהם רק צריכים".