ביום שני שעבר הועלתה תמונה לפייסבוק של ועד הגנים העירוני בהרצליה, בה פורסמה תמונת שניצלים עם עובש, שהוגשו לכאורה לילדים בצהרון בעיר יום קודם לכן.

עוד ב-mynet:
"זה היה רגע מחריד": כך נדרסה שיראז לעיני אביה ההמום
התלמידים הזדעזעו: המורה הקרינה סרטון שחיטת בעלי חיים

לדברי האם, שצילמה את התמונה, "צוות הגן סיפר כי המנה הייתה עם עובש והתלונן על כך בפני בית פוסטר. האוכל נראה כאילו הוכן כבר ביום חמישי ואולי נשאר בארגז שהגיע מהספק, ושכחו לזרוק אותו. כל אחד מאשים את האחר - העירייה את בית פוסטר, בית פוסטר את הספק, וזה מטריד, כי לא מספיק שמגישים לילדים שלנו אוכל מעובד, אז עכשיו הוא גם לא טרי. זה מקומם ואני מקווה שזה יגיע עד למשרד הבריאות, שמישהו ירים את הכפפה, כי זו לא פעם ראשונה".

הורים רבים הביעו את דאגתם והביעו חשש כי לא מדובר באירוע חד פעמי וייתכן כי בעוד צהרונים הוגשו מנות דומות, אולי אף באותו יום, מבלי לשים לב.

בעירייה טוענים, כי "עמותת בית פוסטר עובדת במקביל עם שלוש חברות קייטרינג, המגישות למעלה מ-2,500 מנות מזון ל-90 גנים בכל יום, ועד כה לא היו תלונות. המקרה המדובר הוא חריג ויוצא דופן, ועם זאת אנו רואים בחומרה את האירוע. העירייה בודקת את הנושא ונוקטת בכל האמצעים מול חברת הקייטרינג, על מנת שמקרה זה לא יישנה".בניגוד לטענות העירייה, חלק מההורים טוענים כי מתקבלות יותר מדי תלונות בנוגע לטיב האוכל המסופק לילדי הצהרונים.

"זו לא פעם ראשונה", מספרת אחת האימהות. "כל חברות הקייטרינג שנותנות שירות לבית פוסטר הן בינוניות ומטה, וזה קורה כי מועסקות חברות שמציעות אספקת מזון במחיר נמוך".

"כל הזמן יש תלונות על המזון שמסופק דרך חברות הקייטרינג, ותמיד בסוף מחליקים את זה ועוברים הלאה", אומרת אם אחרת. "שמעתי על פירות רקובים, אוכל לא טרי ומה לא. גם אחרי שהחלפנו פעמיים חברת קייטרינג, אנחנו לא מרוצים מרמת המזון".

"אנו מתייחסים לכל פנייה שמגיעה אלינו בכובד ראש, רואים בחומרה ומטפלים ברצינות", השיבה להורים דגנית אטיאס דקל, מנהלת תוכנית יול"א בעמותת בית פוסטר.

"סיירתי היום (שני) בגנים בשעת הצהריים, יחד עם הדס לרר מיחידת הבריאות, וראינו את האוכל המגיע משלוש חברות המזון, את צורת ההגשה ואת הילדים אוכלים ונהנים. האוכל שילדיכם מקבלים הוא אוכל טוב. אנו עובדים עם שלוש ספקיות המזון הכי טובות בתחום זה".

"ועד הורי הגנים מזועזע ממראה תמונת השניצלים מלאי העובש שסופקו לילדינו. תמונה זו ממשיכה רצף של תלונות רבות שמתקבלות על רמת התזונה הירודה
בצהרונים", אומרת יו"ר ועד הגנים, שרון כ"ץ. "הדברים מונחים על שולחנם של הגורמים הרלוונטיים בבית פוסטר ובעירייה זה זמן רב, והם שותפים לרצון לשפר את התזונה, אך בפועל דבר לא נעשה. פרויקטים שאפתניים לשיפור המזון תוכננו וחלקם נפלו בדרך.

"כבר עברו להן שנתיים ונותרנו עם אותן חברות מזון, שפשוט לא מספיק טובות ולא עומדות בהנחיות משרד הבריאות ומשרד החינוך. בישיבה שצפויה להתקיים בשבוע הבא, נדרוש בדיקות בקרה סדירות של מעבדה חיצונית על התזונה המוגשת, בדיקות האמורות להתקיים, אך נראה כי בפועל לא מבוצעות. כמו כן נדרוש פיקוח על התזונה על ידי מפקח מקצועי והוצאת ספקי המזון הקיימים מהעיר, נוכח הפרות חוזרות ונשנות של המכרז, והכנסת ספק מזון חדש, שיעמוד בכל תקני הבטיחות ואבטחת האיכות המחמירים ביותר".

מבית פוסטר טרם נמסרה תגובה.

ספק המזון סירב להגיב.