צילום: עמית שאבי חבר מועצת העיר הרצליה ירון עולמי, פנה בשבוע שעבר לראש העירייה משה פדלון, בבקשה לאסור על פעילות של ארגון "שוברים שתיקה" במתקנים העירוניים. לטענתו של עולמי, לאחרונה נפוצה השמועה ולפיה הארגון פנה לעירייה בבקשה להקצות עבורו מקום לפעילות, והוא מבקש למנוע את פעילותם בהרצליה.

עוד ב-mynet:
רועי חסן: לפני הדיון על מוסריות הצבא, צריך להתייחס למוסריות הכיבוש
השכנים של תשובה: "ההפגנות הפכו למטרד"

"לאחרונה נחשפנו בתקשורת לפעילות הפסולה והמקוממת של ארגון 'שוברים שתיקה', שמבאיש את שמה של ישראל ברחבי העולם, מבזה את כבודם ואת רוחם של חיילי צה"ל, תוך הפצת שקרים, חצאי אמיתות, אירועים שהוצאו מהקשרם, והכול בחסות ארגונים ומדינות זרות, שנותנות כסף רב כדי שהארגון יוכל לתדלק את שונאי ישראל בעולם ואת תנועות החרם, ביניהן ה-BDS, נגד מדינת ישראל", כתב עולמי לפדלון."פעילות הארגון חצתה מזמן את גבולות הטעם הטוב, ומכיוון שאותן עדויות עלומות ואנונימיות לא נחקרות ו/או מאומתות, הן משמשות נשק להכפשת צה"ל וחיילינו הגיבורים בכל רחבי העולם, בכנסים אנטי ישראליים, בישיבות באו"ם וכדומה. בקשתי ממך היא להורות לכל ראשי האגפים בעירייה, למנכ"ל ולמנהלי המתנ"סים העירוניים, לאסור ולא לאפשר את פעילות ארגון 'שוברים שתיקה' בכל המתקנים העירוניים, וככל האפשר בכלל בעיר".

דבריו של עולמי הגיעו גם לחבר מועצת העיר מסיעת מר"צ יוסף לונדון, שיצא נגד דבריו. "אני אשמח אם ארגון 'שוברים שתיקה' יגיע להרצליה. יש כאן פשוט התרת דם ורדיפה מתועבת אחר ארגון זכויות אדם לגיטימי וציוני", אומר לונדון השבוע. "אני תומך בארגון הזה, המורכב מחיילים במילואים, רובם שירתו ביחידות קרביות, שכל מטרתם לספר לחברה ששלחה אותם לשטחים מה הם עשו שם.

"הם לא תומכים בחרם, הם לא מנסים להוביל להעמדתם לדין של קצינים על פשעי מלחמה, ואפילו להיפך, הם מאמינים שלא על הצבא צריך להטיל אחריות, אלא על המדינאים. ארגון 'שוברים שתיקה' מטריף את הימין ואת עולמי, בגלל שהארגון מורכב מלוחמים, בגלל שהם אומרים אמת ומקפידים על בדיקת עדויות ברמות ראויות לציון ונדירות. בשם זכות היסוד של חופש ההתארגנות וחופש הדיבור, אני מצפה מראש העירייה שידחה את פנייתו של עולמי".

בעיריית הרצליה סירבו להגיב.