צילום: Shutterstock כשלושים קטינים מאזור השרון נהגו בשבועות האחרונים לגנוב אופניים חשמליים, כמו גם חלקי אופניים חשמליים ובעיקר סוללות, ולמכור אותם לאחת החנויות באזור מגוריהם.

עוד ב-mynet:
כפר סבא: נערים הצילו תינוקות בסופה
האם ההורים השכולים יביאו ילד מזרע בנם?

על פי החשד, במספר מקרים, בעל החנות היה מוסר את דגם האופניים, החלק או הסוללה הנחוצים לו, והקטינים היו נשלחים למשימת הגניבה. הסוללות או שאר החלקים היו נמכרים לחשוד, בעל החנות, במחיר הנמוך משמעותית משוויים בשוק, וזה היה מוכר אותם ללקוחות כחדשים תמורת מאות שקלים.

במרחב ירקון התקבלו בשבועות האחרונים עשרות תלונות בגין גניבת סוללות של אופניים חשמליים. החקירה, שהובילה לכך שבפרשה מעורבים בני נוער, הועברה למחלק הנוער של תחנת גלילות בפיקודו של פקד חיים חמו.עד מהרה, חשפה החקירה את השיטה: הקטינים, שפעלו בחבורות של שניים עד שלושה בני נוער, היו גונבים את הסוללות מאופניים של תלמידים בבתי ספר יסודיים ותיכונים באזור השרון. אחר כך היו מגיעים עם השלל הגנוב לחשוד המרכזי בפרשה, בעל העסק, והוא היה רוכש את הסוללות מהנערים במחיר של כ-150 שקלים.

לאחר מכן הייתה הסוללה המשומשת, הגנובה, מוכנסת לאריזה חדשה, ונמכרת על ידי בעל החנות בהרצליה, שהוא גם תושב העיר, ללקוחות במחיר מוזל של כמה מאות שקלים, כאשר שווייה האמיתי מגיע לעתים לסכום של כ-2,000 שקלים.

אלא שעם התקדמות החקירה גילו במשטרה, כי לא מדובר רק בסוללות: "החשוד היה מפעיל את הנערים לפי הצרכים והביקוש, ולאחרונה החקירה התפתחה כאשר גילינו שמדובר גם באופניים שלמים, ובחלקי אופניים - לא רק סוללות", נמסר ממשטרת גלילות. "שווי הסוללות הגנובות נאמד בעשרות אלפי שקלים ובימים הקרובים אנו צפויים לזמן נערים נוספים לעדות מאחר שמדובר בעשרות אירועים. אנו רואים זאת בחומרה".

החשוד, כאמור תושב הרצליה, בשנות הארבעים לחייו, והחנות שלו נמצאת אף היא בעיר. הוא נעצר לפני כשבועיים ולאחר ימים מספר שוחרר למעצר בית.

מפקד מרחב ירקון, תת ניצב יהודה דהן: "אנו רואים את המעשה בחומרה ונשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת למצות את החקירה ולהעמיד את החשוד לדין, שכן מדובר בניצול קטינים לביצוע עבירות גניבה".

"החשוד נמצא כעת במעצר בית, ואנו צפויים להגיש נגדו כתב אישום", הוסיף סנ"צ ברסאנו.