צילום: shutterstock במחלק הסייבר של יחידת הונאה במחוז מרכז במשטרה, מתנהלת חקירה כנגד טכנאי המחשבים יובל כהן חמוז, תושב הרצליה, שנתן שירותי תיקון מחשבים ללקוחות פרטיים.

עוד ב-mynet:
הישראלי שנסע לקניה לעזור לסבתא של אובמה
הרגע שבו אתה מבין שהמעסיק שלך נעלם עם הכסף שלך

על פי החשד, במהלך מתן השירות הטכנאי נהג להתקין במחשבי לקוחותיו תוכנת ריגול ללא ידיעתם, לרבות יכולת הפעלת מצלמת המחשב מרחוק. החשוד נעצר במהלך חודש נובמבר על ידי יחידת ההונאה, מעצרו הוארך מעת לעת ולבסוף האיש שוחרר על ידי בית משפט השלום בפתח תקווה בתנאים מגבילים.

מה הניע את האיש ומדוע התקין תוכנות ריגול על מחשבי לקוחותיו? מה עשה עם המידע והתצלומים שהפיק ממחשבי לקוחותיו? במחלק הסייבר של יחידת ההונאה במחוז מרכז בודקים כעת את הנושא."מדובר באנשים שאותו טכנאי בא אליהם הביתה כדי לתת להם שירות, ואחר כך הם הרגישו שמשהו לא בסדר במחשבים שלהם. התקבלו תלונות לא מעטות בעניין הזה, וכאשר בדקנו את המחשבים נמצא כי מותקנת עליהם תוכנת ריגול.

"הוא מסוגל היה לעקוב אחר כל קובץ במחשבים האישיים של אותם אזרחים. פנינו לציבור כדי שאלו שקיבלו ממנו שירות יפנו אלינו. אין כעת חשד למניעים שהובילו את האיש לנהוג כפי שנהג, וכעת, זה המידע שניתן למסור", מסר גורם במשטרה המעורב בחקירה.

בשל החשש כי עדיין קיימים מאות או אלפי לקוחות של אותו טכנאי, דובר משטרת מרכז הוציא השבוע בקשה לסיוע הציבור ולפיה במקרה שטכנאי זה תיקן את המחשבים שלכם, עליהם לפנות ליחידת ההונאה של מחוז המרכז, מחלק הסייבר, בטלפון: 09-7473486.

את תגובתו של החשוד לא ניתן היה להשיג.