צילום: רשות מקרקעי ישראל פקחי רשות מקרקעי ישראל פינו בשבוע שעבר פולש שהשתלט לטענתם על שטח של כ-2,200 מ"ר בבעלות המדינה בשכונת כפר רשף בהרצליה. על השטח האמור הקים אותו פולש מתחם בלתי חוקי שכלל קיוסק, מבנה מגורים ופינת ישיבה, כאשר הוא משתמש לצרכיו האישיים בקרקע הציבורית שכלל לא הוקצתה לו. הפולש פונה מהשטח במסגרת פעילות אכיפה של מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל, בליווי המשטרה והשיטור העירוני בהרצליה.

עוד ב-mynet:
נפרדים מאברהם עמרם, השבוי שהפך להצלחת נדל"ן

הפלישה לקרקעות המדינה התגלתה במסגרת הפעילות השוטפת שמנהלת החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל. המפקחים הזהירו את הפולש, אסיר משוחרר, כי אם לא יפנה את המכולה בעצמו, הוא יפונה מהשטח, לפי החוק ותוגש נגדו תלונה במשטרה.עוד הזהירו אותו, כי תוגש כנגדו תביעה כספית, בה יידרש להשיב לקופה הציבורית את עלויות הפינוי, הכוללות את עלויות האבטחה, כוח האדם והפעלת הציוד המכאני.

מרמ"י נמסר, כי לאחר שהפולש לא נשמע להתראות ולא פינה בעצמו את הקרקע, מסרו לו מפקחי רשות מקרקעי ישראל צו סילוק פולשים המורה לו לפנות את הקרקע. במקביל, הגישו נגדו תלונה במשטרת גלילות, על הסגת גבול במקרקעי ציבור - עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל.

בשבוע שעבר הגיעו מפקחי רמ"י למקום בליווי משטרה ושיטור עירוני, פינו את המבנים מהשטח והשיבו את הקרקע למאגר הקרקעות הציבורי.