צילום: shutterstock לאחרונה נתקבלו בעיריית הרצליה תלונות על שועלים ותנים משוטטים בסביבות רחוב ירושלמי בהרצליה, כמו גם בסביבת הקאנטרי ושיכון בבלי.

עוד ב-mynet:
הילדים לכלכו ונקנסו במאות שקלים
פטנט: כך תימנעו מלהרים צואת כלבים בידיים

עו"ד שמואל סעדיה, תושב שכונת הרצליה ב', שלח מכתב תלונה לעירייה בנושא, שהתריע כי השועלים והתנים מתקרבים לסביבת המגורים ומסכנים את התושבים.

"החיות נראות משוטטות בערבים ובלילות, ויללותיהן נשמעות היטב", הזהיר ד"ר סעדיה. "בסוף רחוב ירושלמי יש גנים עירוניים ומוסדות חינוך, גני שעשועים ואף פארק, המשמש את תושבי העיר."קיימת סכנה שחלילה יתקוף שועל או תן את אחד התושבים וידביק מי מהאוכלוסייה במחלות. נראה נכון וראוי לשים גדרות בשוליה המזרחיים של שכונת בבלי או כל מהלך אחר להרתעת החיות מלהגיע לאזורי אוכלוסייה".

"שמעתי את היללות של התנים באחד הלילות", מספרת תושבת הרצליה. "מיד סגרתי את הבית, כדי שלא ייכנסו. זה מאוד מפחיד, כי את לא באמת יודעת אלו מחלות הם נושאים ואם הם מסוכנים. אני מבינה שמדובר בחיה מוגנת, אבל אני חושבת שצריך להרחיק אותם מבתי תושבים".

מעיריית הרצליה נמסר: "העירייה מפזרת פיתיונות חיסון לשועלים ולתנים. החיות הללו חוששות מבני אדם ונמנעות ממגע עימם. באזורים הקרובים לפארק יש להימנע מהשארת פחי אשפה פתוחים".