צילום: shutterstock ארוחת צהריים חמה בכשרות בד"ץ, חוגים, ושהייה בגן עד רבע לחמש. זו התוכנית של יום לימודים ארוך (יול"א) עבור הגנים הפרטיים של ילדי הציבור החרדי והתורני בהרצליה, אותה יזם חבר מועצת העיר ויו"ר סיעת גשר, אלעד צדיקוב.

עוד ב-mynet:
אחרי 3 שנות מאבק: שי דינוביץ הצליח להתגייס לצה"ל
תקף ערביות בחוף: "לא רוצה ערבים במדינה"

התוכנית, שיצאה לדרך ביום רביעי שעבר, מעניקה בנוסף מסגרת חלופית לימי החופש הגדול במהלך יולי, מספר ימים בחופשת החנוכה, שבוע החופש הקודם לפסח, ל"ג בעומר ועוד. אימהות שקיבלו הודעה על כך הגיבו בשמחה ובהקלה.

צדיקוב: "זוהי פריצת דרך משמעותית עבור הציבור התורני והחרדי בעיר. לראשונה תהיה התייחסות עירונית לציבור זה, שתאפשר לו לצאת לעבודה עד לשעות אחר הצהריים. האתגר התעסוקתי לציבור התורני והחרדי בישראל איננו פשוט", מסביר צדיקוב."קל וחומר כאשר אמא צריכה לחזור הביתה עד אחת בצהריים, על מנת להוציא את ילדיה מהגן. מהלך זה יאפשר לעשרות משפחות באופן הדרגתי להיקלט במעגל התעסוקה, לחזק את מצבם הסוציו-אקונומי ובסיכומו של דבר, לצאת ממעגל המצוקה. אנו מייצרים כלי עבודה לציבור התורני והחרדי להשתלב באופן נורמלי בהוויית הקיום בסימן 'תלמוד תורה עם דרך ארץ'. עד כה לא נעשו שום פעולות לשם כך".

בדבריו הביע צדיקוב ביקורת כלפי הציבור שאינו עובד, למרות שהוא מסוגל לכך: "אני סולד ומוקיע את דרך החשיבה, לפיה להיות תורני או ספרדי פירושו מסכנות ואביונות, החייב להיתמך בסלי מזון. ציבור תורני שמסוגל ויכול, ראוי להשתלב במעגל התעסוקה. ילדי הציבור החרדי צריכים ליהנות מסל תרבות חרדית בדיוק כמו האוכלוסייה הכללית".

צדיקוב ביקש להדגיש כי מדובר בצעד משנה מציאות ואומר, כי "אם ראש העירייה ומנכ"ל העירייה לא היו מאמינים בכך, היינו ממשיכים להישאר באותה מלכודת בה היה נתון הציבור התורני והחרדי בהרצליה".