צילום: shutterstock מקרה אלימות חמור אירע נגד הגננת העובדת באחד מגני העירייה בהרצליה. גננת, שיצאה בתום יום עבודתה מהמקום, בשעה 17:00, כשהיא מלווה בסייעת העובדת עימה, הותקפה על ידי אדם המתגורר בסמוך לגן, ככל הנראה מעורער בנפשו.

הסיבה לתקיפה היא ככל הנראה מכך שהחשוד אינו מרוצה מהעובדה שמבנה הגן מצוי סמוך לביתו והוא רואה בו מטרד.

עוד ב-mynet:
נתניה: תייר אוקראיני שדד מחוסרי בית
חדרה: השכנה האגרנית פונתה מביתה
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

לטענת מקורבי הגננת, האיש ניגש אליה, הפיל חומרים ושקיות שהיו בידיה והשליכם לקרקע, ואז החל לבעוט בהכל. אחר כך, לדברי המקרובים, היכה החשוד את הגננת בפנים, והיא השתטחה עלהארץ, במטרה להגן על גופה ובשל הפחד שאחז בה.

למקום הגיעו במהירות שכנים ועוברי אורח, ששמעו וראו את המתרחש, שמיהרו לאחוז באיש, כמו גם להזעיק למקום ניידות משטרה. השוטרים עיכבו את החשוד לחקירה ויום למחרת הוצא לו צו הרחקה מהגננת."מדובר בשכן שלא מרוצה מזה שהגן נמצא ליד הבית שלו", מספר מקורב לגננת, "הוא מתגורר במקום עוד לפני שהוקם מבנה הגן, לפני שנים אחדות. בשנה שעברה היה כבר אירוע איתו, כשהוא איים על הגננת ואיים שישרוף את הגן. לצערנו, אי אפשר לעשות עם זה הרבה, כי הוא ככל הנראה מעורער בנפשו. האיש נלקח לחקירה, אבל בשל מצבו הנפשי אין יותר מדי מה לעשות. הוצא לו צו הרחקה מהגן, אך עדיין קיים החשש לתקיפה חוזרת. התנהלות כזו, של תקיפת גננת, עובדת ציבור, בגלל מיקום מבנה גן שאינו מוצא חן בעיני מישהו, זה דבר שלא מקובל ובלתי נסלח".

"ועד הורי הגנים מגנה כל שימוש באלימות בכלל, ובמיוחד כשהיא מופנית כנגד צוות הגן", מוסיף תומר שילה, יו"ר ועד הורי הגנים בהרצליה. "אנו תקווה שרשויות החוק יעשו כל שניתן כדי למנוע את הסכנה ולהבטיח את שלומם של כל עובדות הגנים".

מעיריית הרצליה נמסר: "עיריית הרצליה מגנה כל מקרה של אלימות ורואה את הנושא בחומרה. יחד עם הגננת, העבירה העירייה את התלונה בדבר מעשה העבריינות לידי משטרת ישראל ובית המשפט הוציא נגד העבריין צו הרחקה. במקביל, העירייה תיגברה את סיורי השיטור העירוני באזור".