צילום: מועדון שיא גל במהלך הפלגה של מועדון היאכטות שיא-גל במרינה בהרצליה, נתקל הצוות בצבת ים שצפה על המים ולא מצליחה לצלול. כאשר התקרבו, הבחינו כי היא חבולה ומוגבלת בתנועה. הסקיפר מיד הזעיק את צוות החילוץ, והצבה נלקחה לטיפול רפואי. לאחר ארבעה חודשים, נילי הצבה הבריאה וביום ראשון האחרון שוחררה לביתה ב"טקס" מרגש. "אנחנו רוצים להחזיר אותה חזרה לסביבה הטבעית שלה, ללב ים, על גבי יאכטה", אמרו במועדון.

עוד ב-mynet:
אום אל פחם: הכלבה נותחה באזכריות והורעבה
עלייה במקרי נטישת בעלי חיים מבוגרים בשרון
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

נילי היא צבת ים חומה שהגיעה למרכז ההצלה בחודש אפריל. היא נמצאה על ידי צוות שיא-גל במהלך הפלגה, שהבחין כי הצבה לא מצליחה לצלול. כשהתקרבו, הבחינו בבקבוק המחובר אל הצבה וחבל שכרוך סביבה ולכד את ידה ומנע ממנה לשחות בחופשיות. בעקבות כך, הזעיק סקיפר אמיר שמואלי את צוות החילוץ של המועדון, שכלל את אלי, שניר, קארינה ויונתן, שהגיעו למקום במהירות והרימו את הצבה לסיפון.במרכז ההצלה, נילי קיבלה טיפול ראשוני של נוזלים ואנטיביוטיקה למניעת התפתחות של זיהום כתוצאה מהנמק שנוצר לה בגפה מהחבל. בתחילה היא שהתה במיכל מחומם של טיפול נמרץ וקיבלה טיפול אנטיביוטי, וכבר ביומה השני במרכז אכלה שלושה דיונונים. לפי דובר המרכז, הסנפיר היה במצב לא טוב, אך היה נראה שניתן להציל אותה ואכן, לאחר תקופת שיקום שנמשכה ארבעה חודשים, היא מוכנה לחזור לים.

מדובר בצבה, נקבה, ששמה נילי, על שם הבחורה שזיהתה אותה ראשונה.

משיא-גל נמסר: "הצבה הגיעה ממרכז ההצלה ביום ראשון השבוע בשעה 14:00 למרינה. הוצאנו אותה בכוחות משותפים מהרכב, על כרית גדולה. הצבה הייתה מבוהלת, ולכן כיסינו את ראשה במגבת כך שתהיה רגועה יותר. לגבה של הצבה חובר משדר שיאסוף נתונים בהיותה בים. הפלגנו עם הצבה שעה מערבה ללב ים, אחד הסקיפרים הוריד אותה בעדינות, קפץ איתה למים, ושחה איתה. תוך כמה רגעים היא כבר הרגישה בבית ונעלמה בין הגלים".