ביום ראשון אחר הצהריים פגע רוכב אופניים, ככל הנראה בשנות ה-20 לחייו, בסופיה מצא, קשישה בת למעלה מ-90, סמוך לקניון שבעת הכוכבים בהרצליה ונמלט מהמקום.

עוד ב-mynet:
בעקבות "צוק איתן": התאבד במהלך האשפוז הפסיכיאטרי
חדש: קבוצת תמיכה לתושבים הסועדים את הוריהם
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

הקשישה, תושבת כפר סבא, טופלה במקום על ידי צוותי "איחוד הצלה" ופונתה על ידי מד"א במצב בינוני לבית החולים "מאיר" בכפר סבא, כשהיא סובלת מפגיעת ראש. לאחר מכן הועברה מצא לבית החולים "בילינסון" בפתח תקוה. המשטרה עדיין מחפשת אחר הרוכב, שלא ברור אם רכב על אופניים רגילים או חשמליים.

בנה של הקשישה, חיים מצא, מספר, כי נכון ליום רביעי השבוע אמו עדיין סובלת מחבלות בחלקים מגופה, ובעיקר מחבלה רצינית בראשה, שגורמת לה לדימום. "בעוד שבוע נדע אם היא צריכה לעבור ניתוח או לא", הוא אומר. "אנחנו מקווים שלא, כי ניתוח זה עניין מורכב ומסובך, בעיקר בגיל הזה"."אני זוכרת שהייתי ברחבה של קניון שבעת הכוכבים ופתאום עבר בחור והפיל אותי. איבדתי את ההכרה והתעוררתי רק כשהייתי בתוך האמבולנס", מספרת סופיה. "הבחור הזה לא נסע, הוא פשוט טס על האופניים. הוא לא סייע לי אחרי שפגע בי וברח מהמקום. אני רוצה להגיד לו שאני מאמינה שהוא לא עשה את זה בכוונה ושהוא ברח בגלל שפחד. אני קוראת לו לבוא ולבקר אותי ולאחל לי להבריא, ובעיקר שיהיה זהיר כדי שזה לא יקרה לעוד אנשים".

"אמא שלי היא אישה עצמאית לחלוטין, למרות גילה המתקדם", מספר חיים. "כדי להעביר את הזמן, היא מעסיקה את עצמה בבקרים במועדונים וכל אחר צהריים
היא נוסעת לאחד הקניונים ומטיילת שם שעה-שעה וחצי, שותה כוס שוקו ונוסעת בחזרה הביתה באוטובוס. כך היא מעבירה את שעות אחר הצהריים. הפעם היא התכוונה לנסוע לאחת ההופעות בחוף ולהיפגש עם חברות שצעירות ממנה בכמה שנים".

היא מאוד פעילה, יחסית לגילה.
"זה הטיול היומי שלה. רק לפני חודשיים לקחתי אותה לטיול ביוון לעשרה ימים, בעיר הולדתה, והיית צריך לראות איך היא רכבה על קטנוע".

קשה לראות את אמא ככה.
"בהחלט. אנחנו שלושה ילדים ויש לה עוד שמונה נכדים ותשעה נינים, וכולם עוטפים אותה באהבה. למזלנו, היא נראית חיונית מאוד לאחר התאונה ואני מאמין שהיא תהיה בסדר ותבריא".