צילום: shutterstock סגן ראש עיריית הרצליה, צבי וייס, דורש כי בתיכון "היובל" ובתיכון "הראשונים" בעיר יפעלו מזנונים כשרים. את דרישתו העלה וייס במסגרת דיון שהתקיים ביום שני שעבר בוועדת המכרזים העירונית, בה הובא לדיון אישור להפעלה ולניהול מזנונים בבתי הספר הללו.

עוד ב-mynet:
חדרה: ש"ס יוצאת נגד המסגד
למכירה: פריטים מוחרמים מדירתה של פזית ולד
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

וייס ציין במסגרת הדיון, כי קיים צורך להכניס סעיף של התחייבות לממכר מזון כשר למסגרת ההסכם, שכן לטענתו "מן הדין שאחד מתנאי ההפעלה יהיה שבמזנונים אלה תישמר הכשרות"."בבתי הספר האלה לומדים מאות תלמידים, שלרבים מהם חשובה הכשרות", אומר סגן ראש העירייה. "בעבור הילדים האלה, שבאים לרוב מבתים ששומרים על כשרות, חשוב שבמזנונים יימכר מזון כשר מכל סוג שהוא, כולל כריכים כשרים".

וייס עדיין לא קיבל מענה לפנייתו, אך לדבריו, הוא "לא מצפה שיהיו תגובות סותרות. זה דבר סביר ואלמנטרי שבמקום ציבורי, בעיקר איפה שיש ילדים, יהיה מזון כשר. אינני יודע מה היה בעבר עם המזנונים בבתי הספר הללו, אך אני חושב קדימה, וחשוב שכשהולכים לעשות הסכם, יהיה סעיף להתחייבות לממכר מזון כשר. מדובר על הבהרה של נהלים בגוף ציבורי. לפני שכל העסק יוצא אל הפועל, אני רואה חשיבות בלעקוב אחד ההסכם ולוודא שכך יהיו הדברים, ושאכן המזנונים בתיכונים 'היובל' ו'הראשונים' ימכרו אך ורק אוכל כשר לתלמידים".