בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה השבוע בקשה שהוגשה לאחרונה, לביטול החלטה ועיכוב מכירת מיטלטלין בדירתם של גיא ופזית ולד, תושבי הרצליה. המבקש הוא גיא ולד, בעלה של פזית ולד, עובדת חברת YES לשעבר, שהודתה בדצמבר 2014, במסגרת הליך פלילי, בגניבת עשרות מיליוני שקלים מקופתה של החברה. מכירת הריהוט והחפצים התבקשה, בטענה כי נרכשו בכספי הגניבה.

עוד ב-mynet:
בעלה של פזית ולד מספר על החודש הקשה בחייו
איך שורפים 31 מיליון? מסע הקניות של פזית ולד
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

גיא ולד טען בבית המשפט, כי לא ידע כלל על בקשות והחלטות שניתנו בעניין מכירת המיטלטלין, שנתפסו ברישום על ידי כונסי הנכסים בחודש אפריל 2014. לדבריו, בסוף אפריל השנה, קיבל שיחה טלפונית מכונסי הנכסים, שהודיעו לו שבכוונתם לממש את מכירת המיטלטלין, ורק אז התברר לו כי עורך דינו הקודם, שייצג אותו מטעם לשכת הסיוע המשפטי, לא טיפל בעניינו כלל. עוד טען, כי בעקבות "הכשל בניהול התיק" וחוסר שיתוף פעולה עם בא כוחו הקודם, נבצר ממנו להגיש את בקשותיו או תגובותיו במועד ובצורה ראויה.

לגופו של ענין הוסיף גיא ולד, כי מרבית החפצים משמשים אותו ואת ילדיו הקטינים באופן יומיומי, והוצאתם תפגע בהמשך חייהם התקינים. לדבריו, זכות הקיום בכבוד ושמירת נכסים מינימליים למחיה גוברים על כל שיקול אחר, גם אם מדובר בחובות גדולים מאוד להם טוענת חברת YES. לבקשתו, צירף ולד דוח של פסיכולוגית קלינית, המטפלת בבנו, וטען, כי ייגרם לילדיו סבל רב כתוצאה מהוצאת הריהוט. עוד הוסיף, כי חלק מהמיטלטלין הינם שלו ושל אשתו, וחלקם נרכשו על ידי אמו.מנגד, טענה חברת YES, כי אין בבקשה פירוט באשר לטענת ה"כשל בייצוג", וזו אף הוגשה באיחור רב, ומשכך יש לדחותה. עוד נטען, כי "המבקש מנסה לסמא את עיני בית המשפט, כאילו בכוונתה להוציא מדירתו חפצים בסיסיים למחיה, כאשר כל כוונתו היא ליהנות עוד קצת ממיטלטלין יוקרתיים, הכוללים בין היתר ג'קוזי מפואר, מקרר יינות, נברשת שעלותה עשרות אלפי שקלים ועוד", טענו בחברה.

"המבקש אינו בוחל משימוש באופן ציני בילדיו הקטינים וטוען כי ייוותרו ללא חפצים חיוניים, בעוד שאין הכוונה כלל להותירם ללא מוצרים בעלי ערך חיוני, ובכל מקרה
בכוונת המשיבה להחליפם בחפצים בעלי שימוש מקביל, שיענו על הצורך החיוני למבקש ולמשפחתו".

בית המשפט דחה את טענת ה"כשל בייצוג", ומצא כי "המבקש ידע או היה עליו לדעת, שכונסי הנכסים ביקרו בדירתו לצורך ביצוע פעולותיהם". בנוסף, נקבע בבית המשפט, כי "לא הומצאה ראיה או ראשית ראיה, התומכת בגרסת המבקש, כי המיטלטלין, כולם או חלקם, נרכשו בכספי המבקש או בכספי אמו". לפיכך, קבעה השופטת ד"ר דפנה אבניאלי, כי אין מקום להיעתר לבקשה, אך יחד עם זאת קבעה, כי מיטות וארונות הילדים וצעצועים השייכים להם, לא יימכרו בשלב זה. עוד קבעה השופטת כי ולד ישלם לחברה הוצאות משפט בסך 4,000 שקלים.

עורך דינו של ולד, ראזי אבוסויס: "השופטת בביתה משפט המחוזי קיבלה חלק מטענותיו של מרשי, ולכן החליטה שלא להוציא מדירתו חלק מהמיטלטלין. אני בדעה שכבוד השופטת טעתה כשלא קיבלה את מלוא טענותיו של מרשי, ולכן בכוונתי לערער על החלטה".

יצוין כי בשבוע שעבר הוצעו למכירה על ידי כונס נכסים פרטי הלבוש והתכשיטים של פזית ולד.