צילום: shutterstock לפני כשבועיים הגישה א' (35) מהיישוב נורדיה כתב תביעה לבית משפט השלום בהרצליה על סך 2.5 מיליון שקל נגד בית החולים "שיבא" בתל השומר, בגין רשלנות רפואית שאירעה לכאורה כשילדה את שני בניה.

עוד ב-mynet:
עוקץ השכירות: משפחה בת תשע נפשות תישאר בלי בית
חנתה על המדרכה ושילמה 83 אלף שקלים
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

לפני כארבע שנים הגיעה א' ל"שיבא" על מנת ללדת תאומים ונזקקה לניתוח קיסרי דחוף. הניתוח עבר בהצלחה והאם הנרגשת קיבלה לידיה את שני בניה הבריאים. גם א' עצמה חשה מצוין, וכבר הספיקה לשכוח את החששות שליוו אותה בחדר הניתוח. אולם לא עברו יומיים ופצע הניתוח החל לדמם. היולדת המבוהלת הזעיקה את אחות המחלקה, שהחליטה לחבוש את הפצע. כעבור יומיים, לאחר שהסיכות הוצאו מבטנה של היולדת, המצב החמיר והפצע נפתח לכל אורכו.

במסגרת כתב התביעה טענה א', באמצעות עו"ד גלית קרנר, כי הטיפול בה היה לא מקצועי וגרם לטעות חמורה באבחון ובטיפול הרפואי בה. "הצוות שטיפל בתובעת לא השכיל לבצע אבחנה מבדלת, אשר הייתה הכרחית ומתבקשת, ושכל רופא סביר אחר בנסיבות אלו היה צריך לבצעה", כתבה עו"ד בכתב התביעה."הקפדה על עצירת הדימומים הנובעים מהחתך הניתוחי, היא מיסודות ההתמחות בכירורגיה, ואי הקפדה הינה התרשלות חמורה שלעתים יכולה אף לגרום לפטירתו של המנותח". בחוות דעת מומחה, אשר צורפה לכתב התביעה, בנוגע לאופן הטיפול בדימום מפצע ניתוחי, נכתב: "לא היה סיכוי לחבישת הלחץ, הלוחצת כנגד דופן הבטן הרכה, להפסיק את הדמם הפעיל, שהתרחש בעומק החתך הניתוחי".

"היה ניתן למנוע את פתיחת החתך הניתוחי לכל אורכו, באמצעות בדיקת אולטרסאונד פשוטה של דופן הבטן וטיפול בדימום בפעולה כירורגית קצרה",
הסבירה עו"ד קרנר. "כל זה היה חוסך מהתובעת את הסבל הפיזי והנפשי שנגרם, וגם היה מונע צלקות מכוערות על גופה".

כשבועיים לאחר פתיחת הפצע הניתוחי בבטנה של א', במהלכן התרוצצה היולדת בין מסדרונות המחלקה על מנת לטפל בזוג התאומים, עברה א' ניתוח נוסף לסגירת הפצע, וזמן קצר לאחר מכן שוחררה לביתה. במסגרת כתב התביעה טענה עו"ד קרנר, כי הטראומה שעברה א' בבית החולים, השפיעה קשות על המשפחה שלה וכמעט והובילה לפירוק התא המשפחתי, בעקבות ההליך הממושך של ההבראה".

ממשרד הבריאות נמסר: "כתב התביעה טרם התקבל במשרד הבריאות. לכשיתקבל, יטופל כמקובל".