לאברהם, מוכר חלות ועוגות ברחוב סוקולוב בהרצליה, נוהרים לאחרונה קונים רבים, בעקבות סטטוס בפייסבוק שפירסם אחד מתושבי העיר. "האיש המקסים הזה עולה מארגנטינה ויושב כל יום שישי בסוקולוב הרצליה, מחוץ ל'אופטיקנה' ומוכר חלות ועוגות שאשתו, נס, בעלת ניסיון עשיר באפייה, מכינה", כתב התושב. "הטעם מצוין והמחיר ממש שווה - 25 שקלים לעוגה ביתית, אמיתית. ומעל לכל, האיש הזה מקסים, מנסה להתפרנס בכבוד ולא לקבץ נדבות ברחוב".

עוד ב-mynet:
וואפא טיארה, הפמיניסטית הראשונה של כפר קרע
הקשיש נדרס, אלמנתו תפוצה במאות אלפי שקלים
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

לסטטוס הגיבו מאות קוראים והוא זכה עד מהרה למאות שיתופים, הקונים החלו לנהור למקום ולרכוש את העוגות. "אני מודה לכל אחד ואחד שאיפשר להורים שלי להתפרנס בכבוד", אומרת בתו, מירב. "בזכותם של הקונים לא חסרים להורים שלי הדברים הבסיסיים לקיום".לדברי הבת, הוריה עלו ארצה מארגנטינה לפני 11 שנה, ועם השנים בריאותם הידרדרה. "אבא סובל מסוכרת כבר 35 שנה. המחלה פגעה לו ברגליים ובעמוד השדרה, ולכן הוא משתמש בעגלה", מספרת הבת. "הוא גם סבל מאירוע מוחי בעבר ומפגיעה בראייה, ובכל זאת הוא ממשיך לתת את כל כולו לאשתו. למרות כל הקשיים, הוא ממשיך לדאוג לפרנסה, דואג לשלם את כל הוצאות הבית ואפילו שם טיפין טיפין כסף בצד, כדי לעזור בחגיגת בר המצווה של נכדו, שמתקרבת. אבא בן אדם מאוד אופטימי, הוא נהנה מהדברים הקטנים של החיים והכי אוהב לשחק עם נכדו בקלפים".

מירב מספרת, שאימה מכינה את העוגות והחלות הטעימות, למרות שגם היא סובלת מלא מעט בעיות בריאות. "היא נלחמת יום אחרי יום, וכדי להסתדר ולהראות למשפחה שהכל בסדר, אמא מכינה את העוגות והחלות הטעימות, כאשר היא מתחילה באפייתן בשעות הקטנות של הלילה, כדי שיהיו מוכנות וטריות לבוקר שלמחרת", היא אומרת.

"פקחים הסבירו לו שאסור לו למכור, אבל אבא, שמוכר ברווחה, צריך את הכסף, כי קצבאות הזיקנה והנכות שלהם לא מספיקות להם כדי להתקיים. הכסף ממכירת המאפים עוזר להם לקנות את התרופות שהם נוטלים מדי חודש. ההורים שלי לא אוהבים להיות תלויים באף אחד וגם בגיל כזה ועם כל הקשיים הבריאותיים והכלכליים שהם עוברים - הם לא מוותרים. מעט הכסף שהם מרוויחים, מספיק להם כדי לרכוש בסופר מעט מזון ומאפשר לאבי להגיע לטיפולים רפואיים בבית החולים. זה נותן להם קצת איכות חיים".