צילום: יוגב עמרני בית המשפט לתביעות קטנות בהרצליה קבע פיצוי כספי בסך עשרת אלפים שקלים ללקוחה בחנות ה"פרשמרקט" בעיר, לאחר שהואשמה על לא עוול בכפה בגניבת סיכות ראש והושפלה לעיני הקונים במקום.

עוד ב-mynet:
פלש לשטח בית העלמין והקים בו מכבסה ומכולת
נפלה מההליכון ותובעת מיליונים מהקאנטרי קלאב
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

על פי פסק הדין, התושבת ערכה בחודש ינואר 2014 קנייה ב"פרשמרקט" בלמעלה מחמש מאות שקל. בין יתר המוצרים שרכשה התובעת, היו שתי סיכות ראש בעלות של 7.90 שקלים כל אחת. לטענתה של הלקוחה, לאחר שהקופאית העבירה את הסיכות בקופה, היא הצמידה אותן לראשה, כשתווית המחיר עדיין עליהן.לאחר שהעמיסה את קניותיה ברכבה והחלה בנסיעה, ניגש אליה קצין הביטחון של המקום, ביקש ממנה לפתוח את תא המטען של הרכב והחל לבדוק את המוצרים שרכשה. לטענתה, בתגובה לשאלתה מדוע הוא עושה זאת, הוא קרא בקול לעבר הקופאית הראשית, שטענה כי לא שילמה על הסיכות, והקב"ט צעק עליה לעיני כל ואמר לה: "את יודעת שאסור לגנוב". לדבריה, מאוחר יותר פנה אחד הנוכחים שהיה במקום לאביה ושאל אותו מדוע תפסו את בתו על גניבה של פריטים, עליהם שילמה, כאמור.

ב"פרשמרקט" טענו להגנתם, כי החשד לגניבה התעורר לא לשווא, אלא "לאחר שנתקבלה אינדיקציה ממספר גורמים שונים, תוך שימוש באמצעי טכנולוגיים, לרבות מצלמות אבטחה". עוד טענו בחנות כי הבדיקה נעשתה בדיסרקטיות, אך השופט, אילן סלע, לא קיבל את טענות המקום וקבע כי: "הנתבעת פעלה שלא כדין ופגעה בשמה הטוב של התובעת, בפרטיותה ובכבודה, בכך שעיכבה אותה בחשד שביצעה גניבה, ערכה חיפוש ברכבה שלא כדין, תוך האשמתה בקול בגניבה".