צילום: הרצל יוסף בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע ביום ראשון השבוע, על פי הודאתם, את טובי פרץ מהרצליה, את עדי ליבוביץ' מכפר שמריהו ואת החברות שבשליטתם, אשר עסקו בתיווך בין עובדים זרים סינים לתעשיית הבנייה, בעבירות של עושק, קבלת דבר במירמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות על חוק שירות התעסוקה, עבירות מס ועבירות הלבנת הון.

עוד ב-mynet:
חשד: שוטר אנס מתלוננת שהגיעה לתחנה
מיואשים מהדואר: "המכתבים נזרקים על הרצפה"
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

במסגרת הסדר הטיעון שנחתם בין הצדדים, יעתרו פרקליטות מחוז ת"א והנאשמים, במשותף, להטיל על פרץ וליבוביץ' 33 חודשי מאסר בפועל ומאסר על תנאי. עוד יוטלו על הנאשמים ועל החברות שבשליטתם קנסות בהיקף שניים וחצי מיליון שקל, וכן יחולט רכוש בשווי 18.5 מיליון שקל.על פי כתב האישום, בו הודו הנאשמים כאמור, השניים ואדם נוסף עשקו עובדים זרים מסין, בכך שגבו מהם שלא כדין סכומי כסף שהצטברו למיליוני שקלים, בתמורה לזכות להגיע לעבודה בישראל.

עוד על פי כתב האישום, פעלו הנאשמים כדי להשיא לעצמם רווחים עצומים מתיווך של כוח אדם זר. לצורך כך חברו ליבוביץ' ופרץ לאחרים, להקמה, באמצעות אנשי קש שונים, של שני תאגידי כוח אדם, והשתלטות על תאגיד כוח אדם נוסף. זאת, תוך הסתרת מעורבותם ובעלותם בחברות. הנאשמים תכננו והוציאו לפועל מבנה מרמתי רב זרועות, שאיפשר להם לקבל במירמה היתרים מיוחדים לתאגידי כוח אדם, באמצעותם הפיקו במירמה, ותוך ביצוע עבירות הלבנת הון, סכומי עתק.

"בשנים 2008-2007 קיבלו הנאשמים עמלת אסורות בסך של כ-2,800,000 דולר ארה"ב (ולא פחות מ-11,094,000 שקל) בגין הבאת העובדים החדשים... בעשותם את האמור לעיל עשקו הנאשמים את העובדים הזרים, שאותם הביאו לארץ כדי לעבוד בתאגידי כח האדם שבשליטתם ולקחו מהם תשלומים אסורים, בתמורה לתיווך עבודה בארץ", נכתב בכתב האישום.

עורכי הדין ציון סהראי וינון סרטל, המייצגים את השניים, מסרו: "אנו מעדיפים בשלב זה שלא להגיב, עד להחלטת בית המשפט בנוגע להסדר הטיעון".