צילום:  ShutterStock בית המשפט המחוזי בבאר שבע שיחרר ביום שלישי השבוע את תושב הרצליה, שהואשם בעבירות של תקיפת בת זוג הגורמת חבלה של ממש ואיומים - למעצר בית, לאחר שקבע כי הראיות בפרשה אינן חד משמעיות.

עוד ב-mynet:
נתניה: חנתה על המדרכה ושילמה 83 אלף שקלים
הבאר ההיסטורית נהרסה "בגלל תאוות נדל"ן"
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

בסוף חודש מאי השנה הוגש נגד התושב כתב אישום לפיו, כמה ימים קודם התווכח עם בת זוגו, אף היא תושבת הרצליה, ארז את חפציו ועבר לגור בבית אימו. בוקר לאחר מכן נסע לאילת לחופשה שתוכננה מראש, כשהמתלוננת מגיעה למקום בעקבותיו, יחד עם ילדיה.

עוד עולה מכתב האישום, כי בשלב מסוים בתה של האישה החלה דופקת על דלתו של הנאשם והתעקשה שיחזיר לה כסף שלטענתה היה חייב לה. הוא סירב לפתוח לה את הדלת, ואימה, ששמעה את הוויכוח, הגיעה אף היא, דפקה על דלתו תוך שהיא אומרת לו שלא תזוז עד שיפתח את הדלת. כשנכנסה, נעמדה, לטענתו, מולו, ודרשה את הכסף, והנאשם אמר לה: "אם לא תצאי מפה, אני לא יודע מה אעשה".



בשלב הזה, תפס הנאשם בחולצתה של בת זוגו והיא מנגד, לגרסתו, תפסה בחולצתו וקרעה את השרשרת שענד על צווארו. הוא משך בשערה והיכה באגרופים בעורפה. היא, לגרסתו, שברה בקבוקי בושם שלו על הרצפה, ולאחר מכן, לפי גרסתה, העיפה את כל בגדיו מן הארון למסדרון הקומה בה שהו. לשניים רקע של אלימות, כאשר בעבר, לפי עדות המתלוננת, הנאשם ניקב את גלגלי רכבה.

בערעורו על החלטת מעצרו של הגבר עד לתום ההליכים נגדו, טען סניגורו, עו"ד אייל אוחיון, כי "נסיבות פרשה זו אינן מאפשרות ליתן אמון בגרסת המתלוננת, שכן שקריה הרבים והמגוונים ודרך התנהלותה, כפי שתוארה, מצדיקים בחינת אמינותה. בנסיבות התנהלותה והתנהגותה של המתלוננת... עילת המעצר בעניינו של העורר מתכרסמת באופן מהותי ומן הראוי להורות על שחרורו לאלתר". מנגד, טענה התביעה, כי אין לשחררו על רקע עברו ומערכת היחסים בין בני הזוג.

שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע, אליהו ביתן, השתכנע כי יש מקום לשחרר את החשוד למעצר בית בבית אימו, בערבות. "האירוע התרחש בחדר בו היו רק העורר והמתלוננת. כל אחד מהם מספר סיפור שונה על ההתרחשויות בחדר", קבע השופט בהחלטתו. "המתלוננת טוענת כי היא הותקפה על ידי העורר והעורר טוען כי המתלוננת התפרעה בחדרו, הטיחה חפצים שלו על הרצפה, קרעה את חולצתו ואת השרשרת שהייתה על צווארו וסירבה לעזוב את החדר. ישנן ראיות לכאורה להוכחת המיוחס לעורר בכתב האישום וישנה עילת מעצר, אולם, התמונה העולה ממכלול הראיות אינה חד משמעית וגרסת העורר אינה תלושה מן המציאות".