צילום: shutterstock עמותת "ל.א לאלימות" קיימה ביום שלישי שעבר אירוע התרמה, שכל הכנסותיו קודש לבניית מקלט חדש בהרצליה, למען ביטחונן של נשים מוכות וילדיהן. את האירוע, שהתקיים ב"היכל בעיר", ארגנה יו"ר מועצת הנשים העירונית, ורדה מור.

עוד ב-mynet:
רמת השרון: תלמיד בעט במנהלת וקילל אותה
נכה צה"ל מאוהב במטפלת: "אם היא תגורש - אתאבד"
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

אירוע ההתרמה התקיים לאחר שלפני כחצי שנה דחה בית המשפט העליון עתירה שהגישו תושבים מהרצליה נגד בניית המקלט, וקבע כי מעון לנשים מוכות יוקם במקום המיועד לו בהרצליה. מדובר במאבק שהחל לפני כשלוש שנים, אז חיפשו בעמותת "ל.א לאלימות" מקום להקמת המקלט החדש. בעירייה סייעו לעמותה, אך הבעיה התעוררה ברגע בו נבחר המיקום, כאשר תושבי האזור התנגדו להקמת המעון בשכונתם והגישו עתירה לבית המשפט.בעתירתם טענו התושבים, כי הם מתנגדים להקצאת קרקע לבניית מקלט לנשים מוכות סמוך לבתיהם, בטענה כי המקלט הוא כלל ארצי ולא משמש את תושבי הרצליה. עוד טענו, כי מעון לנשים מוכות בשכונתם יהווה מקור לאלימות ולסמים. עמותת "ל.א לאלימות" נלחמה נגד העתירה וזכתה, כאשר בית המשפט פסק שהמקלט יוקם ויחליף את המעון הישן הפועל כיום בשכונה אחרת בעיר.

המקלט שמפעילה העמותה יספק לאימהות ולילדים מקום מוגן לתקופה של שלושה חודשים ויותר, ובפרק זמן זה הם מקבלים כלים, טיפול וליווי, כדי שיוכלו לבנות את חייהם שוב.

עמותת "ל.א לאלימות" הוקמה בשנת 1977, על ידי קבוצת נשים פמיניסטיות, ובראשן כלת פרס ישראל, רות רזניק, המשמשת היום כיו"ר העמותה. העמותה מנהלת שלושה מקלטים לנשים מוכות ולילדיהן, בהרצליה, בחדרה ובראשון לציון. בנוסף, מפעילה העמותה קווי חירום ויחידה המטפלת בהליכים המשפטיים של נשים בבתי המשפט ובבתי הדין הרבניים.