צילום: הרצל יוסף תושב הרצליה בן 38, שוחרר ביום רביעי שעבר למעצר בית של שבעה ימים על ידי השופט שלמה בנג'ו מבית משפט השלום בחיפה, לאחר שהיה עצור במשך כעשרה ימים, בחשד לביצוע עבירות מס בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, תוך ניצול בעלי מצוקה ואיום על חייהם.

עוד ב-mynet:
הרוקח טעה במינון ויפצה את הלקוח באלפי שקלים
בן 11: "אל תתנו לי סמים, לא רוצה ריטלין"
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

במסגרת חקירת תיק של קיזוז חשבוניות, שמנהלת יחידת חקירות מכס ומע"מ חיפה והצפון, עלה חשדם של חוקרי מע"מ כי אחת החברות המעורבות, חברת ו.ש לשירותים כלליים, היא חברת קש, והם פתחו בהליך איתור הבעלים הרשום של החברה ואדם נוסף שקיבל ייפוי כוח לפעול בשמו.

כאשר השניים אותרו, התברר כי האחד מכור לסמים והשני חולה סרטן והם כלל אינם קשורים לחברה, אלא קיבלו תשלום זעום על מנת להיות רשומים כבעלי חברות קש, שבשמן הופצו חשבוניות פיקטיביות עבור עסקאות שלא התרחשו בפועל.השניים הצביעו על החשוד כ"מוח" מאחורי החברות, והתלוננו כי קיבלו איומים על חייהם ממנו ומאנשיו, כאשר ביקשו לסיים את הפעילות הפיקטיבית על שמם. כעת מתבצעת פעילות מבצעית לאתר אנשי קש נוספים שהפעיל ושתחת שמם רשם את החברות.

עם איתורו של העוסק שממנו החלה החקירה, בשעות הערב המאוחרות, חוקרי מכס חיפה יצאו מיד לעצור את האיש, אותו איתרו לאחר מספר שעות סמוך לביתו, כאשר הוא מסתתר ברכבו, בשעות הקטנות של הלילה. הוא עוכב מיד ונלקח לחיפוש בביתו, שם נמצא מחשב נייח שבאמצעותו על פי החשד, ניהל החשוד את הנהלת החשבונות של חברות הקש שהקים ועוסקים קיימים שכלל לא הכיר, בעוד הוא, על פי טענתו, מועסק כשכיר בחברה של אחיו.

על פי הראיות שנמצאו עד כה, הוא חשוד כי הפיץ על שם חברות ועוסקים אלה חשבוניות מס לכל דורש, בהיקף של 30 מיליון שקל לפחות ומבלי שנעשתה בגינן עבודה או שירות כלשהו, והחקירה בעניינו תימשך.

החשוד, כאמור, שהה במעצר כעשרה ימים ושוחרר למעצר בית מלא תמורת הפקדת מזומן וכן ערבויות בסך של כ-400 אלף, כמו גם הפקדת דרכונו, מחשש לשיבוש חקירה.