צילום: shutterstock בישיבה שהתקיימה אצל מנכ"ל עיריית הרצליה, יהודה בן עזרא, במהלך השבוע שעבר, הוחלט כי החל מהשנה הבאה יוצמדו "סבתות מבשלות" לגני העירייה בכל הגילאים, ואלו יספקו ארוחות צהריים. מטרת המיזם היא ליצור מצב שבו מחליפים בהדרגה את כל שלוש חברות הקייטרינג שמספקות ארוחות צהריים לילדים היום, בנשים שיגיעו מדי יום לגן, על מנת לבשל לילדים אוכל בריא.

עוד ב-mynet:
נתניה: בת 67 נפלה בשוק ותפוצה בעשרות אלפי שקלים
כפר סבא: פריצת דרך במצבו של ילד "רמדיה"
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

על פי התוכנית, הנשים יועסקו בשכר על ידי בית פוסטר, כאשר כבר כעת החלו בעירייה בחיפוש אחר כוח אדם מתאים. הן בעירייה והן בוועד ההורים העירוני אהבו את הרעיון, יוזמה של אחת האימהות בעיר, המשלב בתוכו שדרוג המזון לאוכל ביתי, מתן תעסוקה לתושבות מבוגרות בעיר, וכן הקדמת שעת הגשת ארוחת הצהריים בגנים.עוד נקבע, כי הנושא יקודם על ידי עדי חמו מיחידת הבריאות של ועד ההורים העירוני, על ידי אורנה סדגת-ארז, ראש מינהל נשים ויועצת ראש העירייה למעמד האישה, ועל ידי שרון כץ, העומדת בראש ועדת התזונה של ועד הגנים ומובילה יחד עם העירייה ועם בית פוסטר את מהפכת המזון הבריא בגנים.

בשלב הראשון יחלו בבישול בגנים בהם מתאפשר בישול, כאשר בשלב השני יתאימו בעירייה את כל הגנים לבישול. בוועד הגנים ובעירייה נחושים לגבור על מכשולים אפשריים בדרך, הנוגעים לנושאי כשרות, עמידה בקריטריונים של משרד הבריאות ועוד.

התוכנית, יש לציין, כבר זוכה להתלהבות מרובה בקרב ההורים. "יוזמה מבורכת", כתבה אחת האימהות ואחרת הוסיפה: "מה יותר טוב מאוכל מבושל וטרי".

לדברי תומר שילה, יו"ר ועד הורי הגנים, "ועד הורי הגנים פועל וימשיך לפעול לשיפור רמת צהרוני הגנים. אנו יודעים כי עיניהם של רבים נשואות אלינו בתקווה, והחשש לאכזב לא ימנע מאיתנו לנסות ולשפר. אנו מבקשים להודות לוועד ההורים העירוני שתומך בנו וסייע לנו למתן את העלייה שתוכננה במחיר היול"א (גני יום לימודים ארוך) בשנה הבאה, באופן שהמחיר יועלה ב-22 שקלים בלבד, בחישוב שנתי, ובשיעור של כ-2.2 אחוזים בלבד.

"אין לנו את הפריווילגיה 'לשבת על הגדר' ורק להעביר דברי ביקורת, ואנו מחויבים לעשות כל שניתן כדי לשפר. הרעיון של בישול בתוך מסגרת הגן זכה לתמיכת כל גורמי העירייה ובית פוסטר ואנו תקווה שיקרום עור וגידים במהירות האפשרית. ישנן עדיין משוכות רבות בדרך להגשמת החזון, הכולל רכיבים רבים, לרבות הקדמת שעת ארוחת הצהריים, אך אין בכך כדי לרפות את ידינו, אלא להיפך, לתמרץ אותנו לדחוף קדימה את העגלה, בתקווה לשיפור תמידי".