צילום: הרצל יוסף פגישה בין נציגי ועד ההורים העירוני למאיה כץ, סגנית ראש העירייה, התקיימה בשבוע שעבר בעקבות תלונות הורים על כך שבסמוך לחלק מגני ילדים בעיר, ברחובות בר אילן, שמואל הנגיד, השופטים ורחובות נוספים, יש קושי רב במציאת מקום חנייה לצורך הורדת ואיסוף הילדים. עוד טענו ההורים כי מדובר ברחובות עמוסים וכאשר הגיעו ההורים לרחובות אלו, בשעות הבוקר והצהריים, כדי להוריד או לאסוף את ילדיהם, זכו לקבל דוחות חנייה מפקחי העירייה.

עוד ב-mynet:
חדרה: 40 כלבים שוחררו מ"מחסן המוות"
צפו: שוטר יס"מ השתכר במועדון, המאבטח היכה אותו
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

הכל החל בתלונה של חבר בוועד ההורים העירוני של גני הילדים בנושא, שכתב לבכירים בעירייה כי "מאז שקיבלתם את ההחלטה המבורכת לחנייה חינם בכחול לבן לתושבי העיר, נראה שהפקחים מחפשים לתת דוחות חנייה - הן בשכונות הפנימיות, שמעולם לא ביקרו שם פקחים, והכי חשוב, מול גנים ובתי ספר, כשמורידים את הילדים לשתי דקות."שמעתי ממספר הורים, שקיבלו דוחות במהלך עצירה בת 3-2 דקות, כשעלו לגן עם הילדים. זה ניצול ציני של המצב וזה ממש לא פייר, אתי או הגיוני. זה אבסורד. אנו ההורים, בוועד הורי הגנים העירוני, חשבנו על פתרון, שבין השעות 09:00-07:00 בבוקר, 14:30-13:30 בצהריים, וכן בין 17:00-16:00, לא יינתנו דוחות בקרבת גני ילדים ובתי הספר. אלו השעות בהן אנו מוציאים את ילדינו ממערכות הלימוד. אבקשכם, בשם הורי גני הילדים ובתי הספר, לפעול במיידי למיגור התופעה ולהנחות את פקחי העירייה לפעול בהתאם".

תלונות ההורים הועברו לכץ, שבחנה את הנושא, ובינתיים בוועד ההורים העירוני הצטרפו ליוזמה ופעלו לקיום פגישה עם כץ, במטרה להגיע להסכמות בעניין. בתום הפגישה, בה הועלו הצעות שונות, הוחלט כי מי שקיבל דוח בקרבת גן בשעות הורדה ואיסוף יישלח העתק ממנו לעיון העירייה.

"ועד הורי הגנים מברך את עיריית הרצליה ואת מ"מ ראש העיר על נכונותם להיפגש ולנסות לקדם, במו"מ בונה, פתרונות חנייה ליד גני הילדים", אמר לאחר הפגישה יו"ר ועד גני הילדים, תומר שילה. "בסיום הפגישה הודיעו כל הצדדים כי מדובר בפגישה פורייה, שהולידה פתרונות מעשיים, וכי בימים הקרובים היא תצא לפועל ותקל על המצוקות הקיימות. העירייה תמשיך לפעול למציאת פתרונות נוספים, שיקלו על מצוקת החנייה בכלל ועל מצוקת החנייה בסמיכות למוסדות החינוך בפרט".