צילום: shutterstock התחזות לסוכני שחקן כדורגל צרפתי, ביצוע עסקת ענק פיקטיבית עם חברה פיננסית וניסיון הונאה של חברה בלגית. רוברטו בלחסן מהרצליה וחברו טומי בלאיש מואשמים בהונאה של מספר חברות בצרפת, בסכום של 1.76 מיליון אירו

עוד ב-mynet:
"שחררו מהכלא את בן זוגי שהתעלל מינית בבתי"
קרב הנצחה בהרצליה: שולמית אלוני או רחבעם זאבי?
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את החדשה של mynet

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה השבוע לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד רוברט בלחסן (55) מהרצליה וטומי בלאיש (34) מתל אביב, בגין קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, עשיית פעולה ברכוש אסור, התחזות כאדם אחר, השמדת ראיות ושיבוש מהלכי משפט.

על פי כתב האישום, במהלך שנת 2014 קשרו הנאשמים קשר, יחד עם אחרים, לרמות חברות בצרפת. לשם כך, שכרו הנאשמים משרד ברחוב משכית בהרצליה על שם איש קש, שם התקינו במחשביהם תוכנה המאפשרת להתקשר לצרפת באופן שמסתיר את מקור השיחה בישראל. בנוסף, יצרו השניים, על פי כתב האישום, כתובות דוא"ל בשרתים בחו"ל, הנחזות להיות כתובות דוא"ל של בעלי תפקידים בחברות ושל עורכי דין.

על פי כתב האישום, הנאשמים אספו באופן שיטתי מידע אודות מאות חברות בצרפת, הכולל מידע פיננסי, מידע אודות בעלי תפקידים, אודות דרכי התקשרות עם החברות, ואספו מידע בנוגע לחברות אשר נמצאות בקשרי מסחר עם החברות אותן ביקשו להונות. כמו כן, פתחו הנאשמים חשבונות בנק במספר מדינות באירופה, ובין התאריכים 9.1.14-11.12.14 פנו הנאשמים אל חברות שונות בצרפת בדרישה להעברות כספים בהיקף כולל של כ-3.5 מיליון אירו, באמצעות הצגת מסמכים מזויפים של פעילות פיננסית חשאית. בסופו של דבר קיבלו לידיהם הנאשמים סכום של כ- 1.76 מיליון אירו.השניים נעצרו לפני למעלה משנה, בעקבות חקירה שנפתחה ונוהלה ביחידת להב 433 של היאחב"ל, בשיתוף פעולה של חטיבת המודיעין, יחידת הסייבר הארצית בלהב 433 ויחידת יהלום ברשום המסים.

על פי כתב האישום, "הנאשמים החזיקו במספר רב של חשבונות בנק בצ'כיה, סלובקיה וקפריסין, הרשומים על שמות אחרים, על מנת לקבל לידם את כספי המירמה ולהקשות על איתורם כמבצעי המירמה".

בין היתר, הצליחו השניים, לפי כתב האישום, להוציא במירמה סכום של למעלה ממיליון אירו מחברת כספים צרפתית. זאת בנוסף לסכום של כ-756 אלף אירו מחברת הכדורגל "אולימפיק דה מרסיי" עבור העברתו של שחקן כדורגל לקבוצה, לאחר שהתחזו לסוכניו, וניסו להוציא במירמה סכום של למעלה מ-1.26 מיליון אירו מחברת "תעשיות בלגיה". כל זאת תוך התחזות לאחרים וזיוף חשבונות בנק.

אישום נוסף מייחס לנאשמים עבירות של השמדת ראיות ושיבוש מהלכי משפט. לפי כתב האישום, בתאריך 31.12.14, עקב חשדם של הנאשמים כי מעשיהם נחשפו,
הגיע בלאיש יחד עם אחר למשרדם של הנאשמים בהרצליה, ובמשך מספר שעות מחק את תוכנם של המחשבים במשרד ופינה את המשרד מציוד ומסמכים.

יש לציין, כי בלאיש קשר עצמו בחקירה למחיקת המידע מהמחשבים ולפינוי המשרד, טוענים בפרקליטות, אך טען כי נתן שירות טכני בלבד. לגבי בלחסן, טוענים בפרקליטות, הוא "שתק בחקירתו, לא מסר גירסה לחשדות נגדו ולא קשר את עצמו למשרד, אך טביעות אצבע שלו נמצאו במקום. עוד טוענים בפרקליטות, שביקשה כי בית המשפט יאריך את מעצר הנאשמים עד תום ההליכים נגדם, כי בידיהם ראיות לכאורה לעבירות המיוחסות לשניים, בין היתר התכתבויות בדואר האלקטרוני, עדויות עובדי החברות, חשבוניות מזויפות שנשלחו מהמתלוננים, צילומי דפי חשבון, שיחזור מסמכים ממחשבי השניים ועוד.

"מעשיהם של המשיבים הינם חלק מתופעה ידועה של תרגילי עוקץ של ישראלים כלפי חברות בצרפת", אומרים בפרקליטות. "משרד הפנים הצרפתי פירסם לחברות בצרפת מסמך המתריע מפני העוקץ הישראלי של 'המנכ"ל המתחזה'. תופעה זו גורמת נזק אדיר לא רק לחברות הנפגעות, אלא גם לתדמיתה של מדינת ישראל, המאפשרת ביצוע עבירות אלו ומהווה מקום מקלט לכספי הלבנת הון".