צילום: ShutterStock בשבועות האחרונים התכנסו חברי ועד ההורים בהרצליה כדי לדון בשינוי מצב בחינוך בעיר. לטענת ההורים, כ-70 אחוזים מהתלמידים בעיר נזקקים לשיעורים פרטיים וכנציגי ההורים בעיר, הם לא שותפו בהכנת תקציב החינוך העירוני לשנת 2015, עליו יש להם השׂגות והצעות לשיפור.

עוד ב-mynet:
בן 11: "אל תתנו לי סמים, לא רוצה ריטלין"
הגננת הלכה לקניות, הילדה נשכחה ברכב
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

"בשנים האחרונות הוצאות החינוך על ילדינו רק הולכות ועולות", מסבירים בוועד. "בסקר הורים מדגמי שנערך בהרצליה לפני כשנתיים, התגלה כי מעל מחצית מההורים בחטיבות הביניים ובתיכונים ציינו שילדיהם מקבלים שיעורים פרטיים".

בוועד מוסיפים, כי בחמש השנים האחרונות הייתה עלייה חדה בהוצאות ההורים בגין שיעורים פרטיים, עלייה של כ-4,000 שקלים בממוצע לכל תלמיד. עוד עולה מנתוני הוועד, כי 45 אחוזים מההורים נתנו הערכה נמוכה לשביעות רצון כללית מהמוסד בו לומדים ילדיהם והורים לתלמידים בעלי הפרעות קשב וריכוז נתנו הערכות נמוכות עוד יותר."השאלה היא איך ניתן לצמצם את הפערים הללו", אומרים בוועד. "הכיתות צפופות, יש חוסר תשומת לב לילדים, עומס לימודים ורפורמות שמשתנות כל שני וחמישי. תקציב החינוך העירוני בהרצליה מחייב חשיבה לשינוי המצב.

"בעירייה אמנם מתכננים לפתוח בשנתיים הקרובות מסלולים ייחודיים בבתי הספר בעיר, כמו ספורט, מדעים, חשיבה יצירתית וכדומה, אך אין לעירייה יכולת לפתוח
כל כך הרבה מסלולים ייחודיים, ברמת גבוהה, מפאת בעיות תקציביות. תקציב החינוך לשנת 2015 מצביע על צמצום בפועל של התקציב עבור כל תלמיד".

לדברי יו"ר ועד ההורים, ניסן משכיל, "לא הגיוני שכל כך הרבה ילדים צורכים שיעורים פרטיים, חייבים לעשות שינוי בתקציב. לצערי, לא שותפנו בהליך הכנת תקציב החינוך ולדעתנו הוא לא מותאם לצרכים ויש לבצע הרבה שינויים. המצב מחריף, במכלול של מה שהעירייה משקיעה, תקציב משרד החינוך והכסף הרב שההורים משקיעים, אנחנו בדיאלוג עם העירייה כדי לשנות את המצב, במטרה שהשקעה נכונה במערכת החינוך בעיר תביא גם לצמצום היקף השיעורים הפרטיים ושעלות החינוך להורים תיראה אחרת".

מעיריית הרצליה נמסר: "מערכת החינוך בהרצליה היא מהטובות ומהמובילות בישראל וההשקעה העירונית בכל תלמיד היא מהגבוהות ביותר ועומדת על כ-23 אלף שקל לתלמיד. המערכת העירונית מפנה משאבים רבים גם למתן סיוע וחיזוק לתלמידים, באמצעות תוספת שעות לימוד פרטניות, במספר ערוצים, ביניהם שעות פרטניות של 'אופק חדש' ו'עוז לתמורה', תשעה מרכזי למידה ברחבי העיר, המתגברים את התלמידים בשיעורים פרטיים בכל המקצועות, מרכז מטרה להוראה מתקנת במחירים מסובסדים, תוכניות ללקויי למידה ממהיסודי ועד לתיכון, בהיקף של מיליוני שקלים".