בליל שישי האחרון, אחד מימי הסערה הקשה שפקדה את הארץ, אותר כלב שהיה קשור לגדר ליד שדה התעופה בהרצליה, ללא סככה, מלונה או יכולת לזוז כדי לחמם את עצמו.

הרצליה: ניצולי שואה יזכו לקבורה בהנחה
"הסייעת משכה את הילד בברוטליות וניערה אותו"
בן 11: "אל תתנו לי סמים, לא רוצה ריטלין"

הכלב נמצא על ידי תושבת העיר, כשהוא רועד מקור ולא ברור כמה זמן שהה במקום. התושבת העבירה את התמונה לעמותת "הרצליה אוהבת חיות", שפירסמה אותה בפייסבוק, פוסט שזכה עד מהרה לשיתופים רבים ולהתעניינות מצד אוהבי בעלי חיים. "הכלב מופקר בגשם שוטף וברד", נכתב בפוסט, "הלילה בהרצליה 2 מעלות והוא בשדה חשוף. הוא ימות. בבקשה תתקשרו למוקד העירוני מהרצליה כדי שיוציאו אותו משם מיידית, אנחנו מתחננים על חייו".עם הפצת הפוסט, עשרות אנשים מהרצליה והסביבה לא נשארו אדישים ואחדים אף הגיעו למקום וחיפשו אחריו, כאשר במקביל יצרו חובבי חיות רבים קשר עם המוקד העירוני. בעיריית הרצליה, שקיבלה את התלונות, פעלו מהר והגיעו תוך זמן קצר לפנות את הכלב מהמקום.
"הכלב אותר, נלקח מהמקום ונמצא בכלביה העירונית המוגנת והמקורה, עם אוכל ומים ומיטה", נכתב בפוסט שהפיצה בהמשך העמותה. "תודה לכולכם. עבודה מדהימה של צוות המוקד העירוני והמחלקה הווטרינרית בעיריית הרצליה".

בדיעבד התברר, כי ככל הנראה בעליו של הכלב קשר אותו כדי שישמור על השטח בו הוא נמצא, מסיבה שאינה ברורה.

"כלב הוא יצור חי וזו ממש התעללות לקשור אותו לנצח באיזשהו מקום", אומרת השבוע מיכל צוויג, מנהלת העמותה בהתנדבות. "לפי כל הגיון אנושי וגם לפי החוק, הוא צריך לטייל לפחות פעם פעמיים וצריך יחס וחברה. לבודד אותו ולקשור אותו זו התעללות. היום זו עבירה לקשור כלב ללא מחסה, סככה, מלונה, מקום להסתובב וגם הקפדה על טיולים, יחס, אוכל ומצע חם, יבש ורך לישון עליו. אותו כלב לא היה מחזיק מעמד בלילה ועמד לקפוא מקור. הווטרינר העירוני הוזעק באותו לילה מביתו ולמרבה המזל הוא טיפל בכל העניין הזה".

מעיריית הרצליה נמסר: "בשישי בלילה הגיעה פנייה למוקד על כלב שקשור ברצועה קצרה וכמעט נחנק למוות בגשם ללא הגנה. ערן סלומון, הפקח הכונ,ן יצא למקום והצליח לשחרר את הכלב ובכך להצילו. באישור הווטרינר נלקח הכלב לכלבייה והוא הוחרם מבעליו בשל תנאי החזקה שאינם נאותים. הבעלים חתם ויתור על הכלב".