צילום: shutterstock המשטרה חוקרת תלונות הדדיות של אם מהרצליה, שטוענת כי הבחינה בסייעת בגן ילדים פרטי במרכז העיר שנוהגת באלימות לכאורה באחד הילדים, ומנגד תלונה של הנהלת הגן נגד האם בטענה כי זו הסיגה גבול.

עוד ב-mynet:
כך נדחסו 41 ילדים אל תוך רכב הסעות קטן
הצעירות מהשרון לימדו ילדים מוסלמים בהודו קרב מגע
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

הכול החל כאשר שרית שרעבי (32), אם לחמישה מהרצליה, הייתה בדרכה להביא את ילדיה כמו בכל בוקר לגן, אך נתקלה, לטענתה, במחזה מזעזע סמוך לגן ילדים אחר במרכז העיר.

"ראיתי שני תינוקות משחקים בחול ובולעים חול ואמרתי לעצמי שאלך לגננת להתריע בפניה", סיפרה בשבוע שעבר. "הסייעת שהייתה בחוץ ולא ראתה אותי בכלל, התכופפה ומשכה את אחד התינוקות ביד אחת, מפרק כף היד שלו, בצורה מאוד ברוטלית, ניערה לו את הפה וצרחה עליו 'למה אתה אוכל חול?'.

"הייתי מזועזעת. הנשימה נעצרה לי כשראיתי את זה. ניגשתי לגן והתחלתי לצעוק על הסייעת, ביקשתי את הפרטים שלה ואז התאספו מספר גננות וסייעות כדי להבין על מה ההמולה".צוות הגן סירב, לדברי שרעבי, לתת לה את הפרטים שביקשה והיא הסיעה את ילדיה לגן שלהם וחזרה לגן במרכז העיר. "צלצלתי בפעמון מספר פעמים, אף אחד לא פתח לי, עד שעברה אמא שהילד שלה נמצא בגן ונכנסתי ישר אחריה.

"הגיעה אליי מנהלת הגן וחוץ מלבקש ממני לעזוב את המקום ולהגיד שהיא מזמינה לי משטרה, היא לא הסכימה לתת לי את הפרטים של הסייעת ולא הסכימה לעזור במקרה", סיפרה שרעבי, שהחליטה למחרת להגיש תלונה במשטרה.

"הסייעת לא הייתה שלושה ימים בגן ולאחר מכן חזרה כרגיל", מספרת אם לאחד הילדים בגן. "זה מאוד מעורר דאגה שאיש צוות מגיב בצורה אלימה כלפי הילדים. התגובה הראשונית הייתה חשש לשלוח את הילד לגן. במיוחד שהוא רק בן שנה ולא יכול לדבר. אני מקווה שהדברים יתבהרו בקרוב".

חלק מהורים ביקשו לצנן את הלהט וטענו כי המקרה יצא מפרופורציה. "יכול להיות שהאמא שראתה את הסיטואציה לא הבינה אותה נכון", אמרה אם אחרת לילד בגן. "אני מאוד מרוצה מהצוות בגן ומקווה שהמקרה שמתואר הוא חריג ולא משקף את ההתנהלות היומיומית".

מהנהלת הגן נמסר: "הוגשה תלונה במשטרה נגד האישה, על הסגת גבול ואיומים".

מהמשטרה נמסר כי הנושא בחקירה והוסיפו: "אין בכוונתנו להתייחס לחקירות מתנהלות".