צילום: יוגב עמרני ביום שלישי שעבר קיבלו הורי גן "ראם" בהרצליה הודעה בקבוצת הוואטסאפ של הגן מוועד הורי הגן, לפיו אמו של אחד הילדים חלתה בחצבת ובמשרד הבריאות חוששים שגם בנה חלה. בהמשך קיבלו ההורים הודעות ממשרד הבריאות, לפיהן הם נדרשים לגשת ולחסן את ילדיהם, מחשש להידבקות במחלה.

עוד ב-mynet:
תביעה: חוסנה כשהייתה תינוקת ונותרה נכה
כפר סבא: לא הולכים לבית הספר בגלל קרינה
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

"לאחר שקיבלנו את ההודעה, קיבלנו מכתב רשמי ממשרד הבריאות, שיש לגשת לנקודות טיפות חלב ולקבל חיסון", מספרת אחת האימהות. "קיבלנו את המייל לאחר שעת הסגירה בטיפת חלב ולכן רק למחרת ניגשנו לשם. כשהגענו לטיפת חלב הם כבר ידעו במה מדובר והם חיכו לנו, הם קיבלו הנחיות ממשרד הבריאות והיו ערוכים".לדבריה, "ההורים שולחים את הילדים אל הגן כרגיל, כי ברגע שהילדים מחוסנים בשתי מנות אין חשש להידבקות, אבל לא ברור אם כל הילדים חוסנו בשתי מנות ולא ברור אם גם כל ההורים. במשרד הבריאות הסבירו שרק מי שבא במגע ישיר עם אותו ילד יש חשש כי יידבק ולפי הידוע לנו, בנה של האם חלה אף הוא ושניהם נמצאים כרגע בבידוד".

לדברי אם אחרת לילד בגן, "הודיעו לנו כי אמו של ילד בגן חלתה בחצבת והטיפול בנושא היה מאוד מהיר ומקצועי. אני מרוצה מאוד מההתנהלות של הגן, אך עדיין יש חשש ואני לא יכולה להגיד שאני שולחת את בני לגן בלב שקט".

"אין ספק שזה הכניס את כולנו ללחץ וכוננות", מוסיף אחד האבות. "כולנו היינו היסטריים בהתחלה ומאוד דאגנו לילדים, אבל המענה והטיפול שקיבלנו היו מאוד מהירים. אני עכשיו יותר רגוע מבשבוע שעבר".

ממשרד החינוך נמסר: "פרטי האירוע הועברו לרופאה המחוזית וזו הנחתה את ההורים כיצד לפעול בהתאם". ממשרד הבריאות נמסר: "בתאריך 24.11.14 התקבל בלשכת הבריאות תל אביב דיווח חיובי על תחלואה בחצבת אצל אישה בת 41 מהרצליה, לאחר שפנתה לבית החולים 'שיבא' עם תלונות של תחלואה דמוית שפעת, שהופיעה למשך 10 ימים טרם הפנייה למיון.

"במסגרת חקירה אפידמיולוגית לחולה, התברר כי בנה בן השלוש אינו מחוסן וזה מספר ימים חש ברע, כולל חום ודלקת גרון. בעקבות כך, נשלחו הודעות להורי ילדי הגן ונמסר להורים על חשד לחשיפה לחצבת והפניית ילדיהם לקבלת חיסון בטיפת חלב. מנה ראשונה נגד חצבת ניתנת בגיל שנה ומנה שנייה בכיתה א'. במקרה זה יוקדם מתן המנה השנייה לילדי הגן".