צילום: יוגב עמרני גילי ורמוט ושני שותפיו העסקיים נתבעים לשלם 2.5 מיליון שקל לבני זוג מהרצליה. לטענתם, כדורגלן הפועל תל אביב ושותפיו הגבילו את גישתם למתחם המסחרי שבבעלותם הנמצא בסמוך לחניון שבבעלות ורמוט.

עוד ב-mynet:
"הוא חי בפחד": התלמיד חוטף מכות בבית הספר
תביעה: חוסנה כשהייתה תינוקת ונותרה נכה
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

בני הזוג, חיים ומרים שרוני, בשנות ה-70 לחייהם, הגישו לבית משפט השלום בתל אביב בקשה להוצאת צו מניעה זמני וכן בקשה להסדרת פעילות החניון שנמצא ברחוב סוקולוב בהרצליה. זה כ-50 שנה בני הזוג הם הבעלים של מרכז מסחרי שנמצא בסמוך לחניון. לדבריהם, מאז שהמקום החל לפעול הגישה אליו נעשתה דרך החניון וללא כל הפרעה לבעלי החניון לדורותיהם.מתביעתם עולה כי ב-2011 רכש ורמוט יחד עם שני שותפים את הזכויות בחניון ולאחרונה הם החליטו לשלול מבעלי החנויות במתחם את הגישה אליו דרך החניון, והתנו את זכות המעבר בתשלום "דמי מעבר" בסך 3,000 שקלים בכל חודש.

לטענת בני הזוג, הם ניסו לפנות לוורמוט ושותפיו מספר פעמים, כדי שיאפשרו המשך שימוש בחניון כבעבר, אך ללא הועיל. לדבריהם, מניעת המעבר דרך החניון, תגביל את יכולת בעלי העסקים במתחם להעמיס ולפרוק סחורה - דבר שיגרום לנזקים כבדים המוערכים במיליוני שקלים.

"התנהלותם הבריונית של הנתבעים הביאה למצב המחייב את התערבותו וסיועו של בית המשפט", טוענים בני הזוג בתביעתם שהוגשה על ידי עו"ד ניר סברוב. "כל מטרתם של הנתבעים הינה להביא למצב שהתובעים ירימו ידיים... חוסר תום הלב צורם במיוחד לנוכח העובדה שבמשך שנים הטעו והונו את עיריית הרצליה ואת הוועדה המקומית".

על פי התביעה, ההגבלה שהטילו הנתבעים עיקרה לחלוטין את השימוש של התובעים בנכס המסחרי ובמעשיהם טרפדו במודע ובחוסר תום לב, עיסקה יוצאת דופן להשכרת הנכס.

בני הזוג תובעים פיצוי כספי בסך 2.5 מיליון שקל בעקבות הנזק הכלכלי שנגרם להם לאחר שלדבריהם כאמור, הם מתקשים להשכיר חלק ממתחם המסחר.

מבית המשפט מבקשים בני הזוג שרוני להוציא צו מניעה קבוע שיאסור על ורמוט ושותפיו למנוע גישה למתחם המסחרי דרך החניון.

גיל ורמוט מסר בתגובה: "אני שותף בחניון, אבל לא מנהל את העניינים ביום יום. טרם קיבלתי את התביעה ומי שמטפל בנכס יפעל בהתאם".