צילום: יוגב עמרני חוף "הפירצה" בהרצליה נראה בשבוע שעבר מלוכלך מאוד, כאשר לאחר כמה ימים סוערים וגשומים הצטברה פסולת פלסטיק לאורך המצוק.

עוד ב-mynet:
נתניה: תובעים את העירייה בגין נזקי ההצפות
בעיית המפחמות: "הילדים נעשים חולים ולא נעשה דבר"
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

במשרד להגנת הסביבה סיפרו כי עיקר הפסולת כוללת שקיות פלסטיק, ככל הנראה כתוצאה מסחף הגלים ומי השיטפונות, אולם במקרה זה אין לדעת האם מדובר בשקיות פלסטיק ישנות שהושלכו בעבר וכעת נסחפו החוצה או בזיהום חדש.

כך או כך, לדברי גליה פסטרנק, מפקחת למניעת זיהום ים באגף ים וחופים במשרד להגנת הסביבה, מדובר במפגע אשר עלול להביא לנזקים חמורים במים ומחוצה להם."פעמים רבות השקיות ופסולת הפלסטיק עלולים לפגוע גם בחוזק המצוק וגם כמובן בבעלי חיים, בעיקר בעלי חיים ימיים כמו דולפינים או צבי ים", אומרת פסטרנק. "אין לדעת מי אשם בזיהום והתוצאה היא שהפסולת בסביבה ולא הולכת לשום מקום".

פסטרנק מוסיפה, כי בשל התמוטטות המצוק בקטע חוף זה, יש קושי לנקות אותו מהלכלוך. "המצוק אינו יציב וקיימת בעיה לנקותו", היא מסבירה. "נעביר פנייה לעיריית הרצליה, יחד נחשוב כיצד לנקות את המצוק מבלי לסכן חיי אדם ונפתור את הבעיה.

"המצוק הזה נוקה רק לפני כשנה. נושא שקיות הניילון מאוד מטריד את כל מי שמסתובב בחוף. השקיות הן בכל מקום, אם בשמורות טבע או בגנים או חוף הים. זו בעיה שמאוד קשה לטפל בה ברגע שהיא נוצרה, אז כדאי שכולנו נמנע ממנה".

מעיריית הרצליה נמסר: "עיריית הרצליה מקפידה על ניקיון שוטף של כל חופי העיר. בשל הסערה ופגעי מזג האוויר, ייתכן וזוהם החוף, אך מיד עם איתור המפגע הוא טופל והחוף נוקה".