צילום: עידו ארז כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים המשפטיים הוגשו בשבוע שעבר נגד יצחק כהן (78) מהרצליה, המואשם ברצח שכנו, דורון יודלביץ' ז"ל, שהיה אמור באותו היום לחגוג את יום הולדתה של בתו היחידה, דנה, שהתייתמה מאימה לפני מספר שנים.

עוד ב-mynet:
הרפתן הושווה לנאצי ופוצה ב-70 אלף שקלים
תיעוד מצולם: כך חיים שבעה פועלים סיניים בדירת שלושה חדרים
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

מכתב האישום נראה כי בשנים שקדמו לרצח, התגלע סכסוך בנושאים שונים בין השכנים, שאף הגישו תלונות הדדיות במשטרה, האחרונה שבהן הוגשה על ידי כהן, ימים ספורים לפני הרצח, בטענה כי יודלביץ' גרם נזק לרכבו וכי באופן כללי הוא מציק לו.

ביום חמישי ה 16.10.14 ביום בו נעצר לאחר הרצח, הודה כהן במיוחס לו ושיחזר באופן מדוקדק את מעשה הרצח.

על פי כתב האישום, בסמוך לשעה רבע לשבע בבוקר אותו היום, בעוד כהן שותה כוס תה בדירתו לבדו, מאחר שאישתו שהתה בחו"ל, הוא מחליט כי זה הרגע להמית את שכנו.

"שתיתי כוס תה ולא יכולתי להחזיק את העצבים שלי. נזכרתי בהכל... כל הנזקים, מה שעשה לי", אמר כהן לחוקרי המשטרה.עוד עולה מכתב האישום, כי כהן אשר ידע כי בשעות אלו יודלביץ' נוהג לצאת מביתו, מתכנן לארוב לו בקומת הכניסה של הבניין, מחוץ למעלית. הוא הצטייד בסכין שנטל ממגירת המטבח בדירתו, הטמין אותה בתוך מכנסיו באזור החגורה וסידר חולצתו כך שתכסה את הסכין.

בסביבות השעה 6:45 בבוקר ירד כהן מדירתו ויצא מהפתח האחורי של הבניין לכיוון מכוניתו של יודלביץ' ולאחר מכן, ארב לו בפתח המעלית שבקומת הכניסה. לפי סרטון מצלמת האבטחה שהתקין יודלביץ' ניתן לאמת את הודאתו של כהן.

"אני אתרקב בבית סוהר. אני היום בגיל שבעים ושמונה. עוד כמה אני יכול להחזיק? עוד עשר שנים? יאללה. לקחתי בחשבון... הרבה זמן חשבתי על זה... חשבתי שאני ארצח אותו", אומר כהן בחקירתו במשטרה (השגיאות במקור).

בסביבות השעה 7:05 ירד יודלביץ' במעלית מדירתו וכשדלת המעלית נפתחה, שאל אותו כהן האם היה בחקירה במשטרה ומיד שלף את סכינו ממכנסיו. עוד עולה מכתב האישום כי כהן התנפל על יודלביץ' ודקר אותו פעם אחר פעם בחזהו, בצווארו, בפניו, בבטנו, בזרועו ובידו. יודלביץ' ניסה להגן על עצמו ולהדוף את כהן, אך ללא הצלחה. כהן הותיר את שכנו כאשר הוא מתבוסס בדמו ועלה במדרגות לדירתו.

לפי כתב האישום, לאחר שכהן עלה לדירתו הוא החל להשמיד ולטשטש את מה שעשוי לשמש כראיות נגדו. הוא שטף את הסכין ששימשה לביצוע הרצח, ניגב אותה והחזירה למגירה. הוא כיבס את חולצתו שהוכתמה בדם המנוח ואת הגופייה שלבש בעת ביצוע הרצח ותלה אותן לייבוש. כל זאת בכוונה למנוע את השימוש בכל אלה כראיה וכן כדי להביא לעיוות דין ולהכשיל הליכי משפט.

חמישה ימים לאחר שיחזור הרצח כהן חוזר בו מהודאתו וסיפר כי רק עבר ליד גופת המנוח והסתבך בשקרים וסתירות, כיוון שעומת עם ראיות אובייקטיביות שהוצגו לו בחקירתו. מספר ימים לאחר מכן הוא שוב הודה ברצח. לדבריו "יש לי דיכאון כל החיים מאז שנכנסתי לבית הזה... דורון הכניס אותי לדיכאון".

לאחר חוות דעת ראשונית של המכון לרפואה משפטית נראה כי הודאתו של כהן תואמת את ממצאי המכון. בנוסף לממצאי המכון לרפואה משפטית, גם בזירת הרצח, גם בדירתו של כהן וגם על גופו, נמצאו ממצאים המחזקים את הודאתו כמו פריטי הלבוש של יודלביץ' ז"ל, הסכין שנמצאה במגירת המטבח, חולצתו שכיבס ונמצאה מוכתמת בדם המנוח וכתמי דמו של המנוח שנמצאו גם על רגליו של כהן.

מעו"ד אורי קינן, המייצג את כהן, נמסר: "בשלב זה תיבדק כשירותו הנפשית של מרשי ונבחן לעומק את כל חומר הראיות".