צילום: יוגב עמרני "זאת הרגשה של חנק. משתעלים נורא ואתה לא יודע מה לעשות", כך סיכם השבוע תלמיד בחטיבת הביניים "זאב" בהרצליה את האירוע שחווה השבוע, כאשר אחד מתלמידי (13) החטיבה הגיע ביום ראשון השבוע לבית הספר עם גז פלפל והחל לרסס, כמשחק, את הגז בכיתה ובאולם הספורט של בית הספר.

עוד ב-mynet:
נתניה: תלמידים מרחו צואה על הקירות
העירו לנער במסיבה ונדקרו
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

כתוצאה ממעשה הקונדס נפגעו 28 תלמידים שפונו לבתי החולים "מאיר" בכפר סבא ו"בילינסון" בפתח תקווה במצב קל, כשהם סובלים מצריבה בעיניים.

"חברותיי, שלומדות בבית הספר הזה, נמצאות בבית חולים", סיפרה השבוע תלמידה מהרצליה. "בגלל מעשה קונדס של ילד בכיתה ח', שלא הפעיל את המוח שלו לפני שעשה את המעשה הזה. הוא יכול היה לגרום לנזק רב, לא רק לו, אלא גם לחבריו".תרסיס פלפל הוא תרסיס המכיל קפסאיצין, החומר הפעיל בפלפל חריף. התזתו על פני אדם גורמת לגירוי עז בעיניים ולדמע, לקשיי נשימה, לגודש באף, לשיעול ולדלקת. השפעות אלה נמשכות כחצי שעה לאחר התזה בודדת, אך תופעות הלוואי עלולות להימשך גם שעות אחריה.

מעיריית הרצליה נמסר: "הילד הפוגע נמצא בימים אלו בחקירת משטרה. העירייה פעלה לפינוי התלמידים לאשכול הפיס הסמוך ולליווי של צוותים סוציאליים וחינוכיים לילדים הפגועים, שהובהלו לבתי החולים. ראש העירייה הורה על קיום תחקיר אירוע ועל הכנת מערכי שיעור לריענון נוהלי התנהגות ותוכניות לימוד בנושא ההבדלים בין בריונות לשובבות".

פדלון הוסיף כי הוא מגנה כל מעשה אלימות פוגעני, בתוך או מחוץ לכותלי בית הספר, וכי על אף שמדובר במקרה חריג, הוא הנחה את כל הנהלות בתי הספר בעיר לשוב ולחדד את הוראות הפעולה לתרחישים מסוג זה.