הרצליה אבלה וכואבת בימים אלה את מותה בטרם עת של רז מנחם ז"ל (17), תלמידה בכיתה י"ב בתיכון "היובל" בעיר. רז ז"ל, ילדה בריאה ושופעת חיים, נפטרה כתוצאה מחיידק אלים שתקף את גופה והביא לקריסת מערכותיו בתוך שבוע ימים בלבד.

עוד ב-mynet:
חדרה: דרס ופצע שתי נשים, נמלט ונתפס
דתיי כפר יונה זועמים: הרפורמים חגגו בלי הפרדה
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

לפני כשלושה שבועות התלוננה רז על חום גבוה והועברה לבית החולים "מאיר" בכפר סבא שם, לטענת המשפחה, אבחן הצוות הרפואי מיד כי חיידק אלים תקף את גופה. רז ז"ל הועברה לטיפול בהול בבית החולים "שניידר" בפתח תקוה ובמשך שבוע נלחמה בנחישות בחיידק הטורף שהביא לקריסת המערכת החיסונית בגופה, עד שגופה הוכרע בלילה שבין ראשון לשני לפני שבועיים, בימי חול המועד סוכות. היא הותירה אחריה זוג הורים ושתי אחיות כואבים.

נעטפו באהבה
נדמה כי העיר הרצליה כולה הרכינה ראש עם היוודע הבשורה המרה. בבית המשפחה האבלה והכואבת ביקרו מאות אנשים במהלך השבעה ולאחריה. בין המבקרים בלטו בעיקר חבריה לכיתה ולשכבה, שנשארו ימים שלמים בבית האבל, ממאנים לעכל את לכתה של רז.

בנוסף לתלמידים, ביקרו גם חברים, מורים, ומנהלת בית הספר שהגיעה מספר פעמים, וכולם סיפרו על רז מוכשרת, רז אהובה, רז יפה, רז מובילה ומצטיינת, רז מבריקה שניחנה בחוש הומור ובצחוק מתגלגל."עטפו אותנו בהמון חום ואהבה", מספרת יהודית מנחם, אמה של רז ז"ל. "במהלך השבעה, התלמידים וצוות ההוראה סיפרו לנו סיפורים אודות רז וזה מאוד עזר לנו. היו כאן ילדים, בני הכיתה שלה ומבית הספר ואפילו ילדים שלמדו איתה בכיתות נמוכות, בכיתות א', ו-ב'. כולם הגיעו לנחם, גם מורות מהחטיבה, ומנהלת התיכון הגיעה כמה פעמים. ממש הקיפו אותנו באהבה".

יהודית מתקשה לדבר על בתה בזמן עבר. בביקור בבית המשפחה בשבוע שעבר היא סיפרה כי הכל עדיין טרי ומדמם ובעיקר לא מובן - כיצד ייתכן שלא תראה עוד את בתה, ילדה בריאה, מלאת חיים וצחקנית בדרך כלל.

"רז שלי הייתה ילדה מאושרת, שמחה, חקיינית ותלמידה מצטיינת. היא הייתה בתי הקטנה מתוך שלושת בנותיי. היא הייתה ילדה מאוד יצירתית עם לב רחב ונתינה, שעזרה לזולת וחלמה להיות דודה", מספרת יהודית בכאב.

חברתה של רז לספסל הלימודים ספדה לה: "קשה להאמין שאת לא איתנו יותר. שילדה, בסך הכל בת 17, מדהימה, יפה, עם חוש הומור מיוחד, נקטפה מאיתנו
כל כך מהר... היית כל כך מוכשרת, ידעת לחקות את כולם בצורה טובה ומצחיקה... אני מדמיינת את הצחוק שלך, הצחוק היפה שלך שנחרת לכולנו בזיכרון... לא אשכח אותך לעולם. נוחי על משכבך ילדה יפה שלנו".

חבר אחר הוסיף: "את הבנאדם הכי פתוח וחברותי שהכרתי. אני מכיר אותך מהיסודי ואני פשוט לא מאמין שאת לא כאן יותר. אני כותב בגוף ראשון כי זה לא הגיוני, את תמיד בלב של כל אחד מאיתנו. כל מי שמכיר אותך הכניס אותך ללב שלו, תמיד שידרת אור חיובי שהשפיע על כל מי שהיה לידך. אין איך להכיל את זה. חוץ מלהיות עצוב אני לא מכיר שום רגש אחר עכשיו. הלוואי שהיית יכולה לראות את זה... אני לעולם לא אשכח אותך, זה בטוח".

אחת מחברותיה הקרובות של רז ז"ל כתבה לבני משפחתה מכתב מרגש, שממחיש, לדברי האם יהודית, גם את תחושותיה שלה יותר מכל. "רז מדהימה, רז מצחיקה כמו שאף אחד אחר לא יכול להצחיק, רז תומכת, רז היא רז וככה אני אזכור אותה, עם חיוך, מלא באהבה, מלא בביטחון, עם העיניים הבוהקות, הצחוק המתגלגל, הירידות שלה, הכעסים שלה, הנחישות שלה וכל הטוב שהיה בה... אם היא רק הייתה יודעת כמה היא חשובה, כמה אהבה אנשים חשים כלפיה, בכמה אנשים היא נגעה, בכמה היא נוגעת, גם כשהיא לא איתנו".