צילום: יוגב עמרני מתקן גשרי החבלים והמגלשה הארוכה בפארק הרצליה עדיין סגור למבקרים, למרות שרק לאחרונה הקצתה העירייה תקציב מיוחד לטיפול במתקנים.

עוד ב-mynet:
רמת השרון: חרדים משלמים פחות בכניסה לבריכה
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

המתקן, שנסגר לפני למעלה מחצי שנה לאחר שכבלי המתכת בו לא עמדו בבדיקות הבטיחות שנעשו במקום, מהווה אטרקציה לילדי הרצליה ולמבקרים מבחוץ, ורבים תוהים מתי ישוב לשמש את באי המקום.

רחל בנינו, שמגיעה עם שני ילדיה לפארק באופן קבוע, מתאכזבת כל פעם מחדש לראות שהמתקן טרם נפתח לשימוש. "אני מגיעה עם הילדים שלי לכאן במיוחד, לפחות פעם פעמיים בחודש", היא אומרת. "זה מאכזב שסגרו את החלק הזה במתקן ועוד יותר מאכזב שעבר כל כך הרבה זמן והוא עדיין לא נפתח מחדש. אני מקווה שיפתרו את הבעיה בהקדם".

לפני כשבע שנים נחנך הפארק ומאז, מבקרים בו אלפים מדי שבוע. כבר לפני כשנתיים וחצי נסגר המתקן לראשונה לאחר שנמצאו ליקויים בגשרי החבלים בו, אך כעבור תקופה קצרה בוצע תיקון והוא נפתח מחדש להנאת הילדים.

כעבור חודשים אחדים, נסגר, כאמור, שוב המתקן האמור בשל אי עמידה במבחן הבטיחות.גלית בן-מנחם, אם לשלושה שמגיעה מחוץ לעיר כדי ליהנות מהפארק, הביעה גם היא השבוע אכזבה נוכח האטרקציה הסגורה. "אני מבינה שהמתקן נסגר בגלל בעיית בטיחות, זה מאוד מפחיד אותי, ולכן אני שמחה שמטפלים בבעיה, רק הייתי שמחה אם היה לוקח פחות זמן לטפל בה, כי בכל פעם הילדים שלי מתאכזבים שהמגלשה הארוכה סגורה", היא אומרת.

לדברי ד"ר שמואל סעדיה, עו"ד ויו"ר "תנועת הרצליה למען תושביה", "זמן רב עומד המתקן מול קניון שבעת הכוכבים כאבן שאין לה הופכין ובעצם לא משרת את הציבור. מחדל זה הינו בנוסח מחדל 'שער העיר' - מבנה שצריך לשמש או להשכרה ליחידות משרדים ומסחר ועשוי היה להניב ארנונה ושכירות במאות מיליוני שקלים, או לטובת אכלוס של משרדי העירייה. קיימת תופעה בעיר שמתקנים שיכולים לשרת את הציבור, אינם משרתים אותו, וזה בוודאי לא משרת את האינטרס הציבורי".

יוסף לונדון, חבר מועצת העיר מסיעת מר"צ, מספר כי בישיבת מועצת העיר שהתקיימה בסוף חודש אוגוסט אושר תקציב בלתי רגיל בסך 700 אלף שקל לתיקון המתקן האמור בפארק.

"אני ער לסכום הגבוה של עלות ההתקנה, אך יחד עם זאת המתקן הזה זוכה לפופולריות רבה ואני חושב שבמקרה הזה לא היה מנוס, אלא להקצות את הכסף כדי להפוך את המתקן לשמיש ושימשיכו ליהנות ממנו", הוא אומר.

מעיריית הרצליה נמסר: "המתקן נסגר לצורך החלפה של גשרי החבלים. העירייה מטפלת בהחלפה ולכשיסתיימו העבודות, המתקן ייפתח למבקרים".