מספר ילדים באחד מגני הילדים העירוניים בהרצליה, דיווחו ביום חמישי לפני כשבוע וחצי להוריהם כי בעת ששהו בחצר הגן ושיחקו, הגיע אלמוני למקום, חשף את איבר מינו בפניהם וביצע מעשה מגונה בפומבי. נסיבות המקרה עדיין נבדקות בימים אלו, אך האירוע עורר סערה בקרב הורי הילדים, שדורשים לטפל בנושא בדחיפות, על מנת למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד.

עוד ב-mynet:
רעננה: סטודנטים ישכרו חדרים בבתי קשישים
פטנט בהרצליה: עמודים עם ברקוד יעבירו אותות מצוקה מהרחוב
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

"לצערי אני מבקשת לדווח לכם, ולוועד ההורים העירוני בפרט, על אירוע חמור ומצער ביותר שקרה אתמול בחצר גן ילדיי, בזמן שהילדים שהו בחצר ומפאת העובדה כי גדר החצר אינה מכוסה בבד", סיפרה אחת האימהות בפוסט שהעלתה בפייסבוק. "נעמד גבר מול הילדים והוציא את איבר מינו ושיחק בו לידם.

"מדובר בגן שהוא סמוך לגנים נוספים ובכך חשופים ילדים רבים לאירוע מצמרר זה שעשוי להישנות ועל כן, מחייב הדבר טיפול דחוף וללא שיהוי. לא אגזים אם אומר שמדובר כאן בהתעללות או הטרדה מינית שהיו חשופים אליה ילדינו וצריך לטפל בנושא כדי שלא יקרה בשנית".בעקבות חשיפת המקרה דרשו, הן בוועד הגנים העירוני והן בקרב הורי הגן המדובר, לפעול לכיסוי הגדרות ההיקפיות בגן ביריעות בד אטומות ובכך לחזק את תחושת הביטחון של הילדים בגן ושל ילדים בגנים הסמוכים.

"המקרה הזה מעלה שאלות קשות ומורכבות, אשר צריכות להיות מטופלות במלוא הרצינות, כיצד פועלים לשמור על ילדינו בעת שהותם בגן", אומר אב נוסף שילדו לומד בגן הילדים. "זאת כדי שמקרים כאלו לא יישנו. יש לכסות את חצרות הגן ואף אולי להגביר את השמירה סביבם. היינו מצפים, הן מוועד ההורים והן מוועד הגן, לפעול בסוגיה זו".

יש לציין כי המקרה נמצא בטיפול העירייה ובבדיקה, כאשר הטיפול בנושא אף יכלול התערבות של גורם מהשירות הפסיכולוגי שישוחח עם הילדים, לפי הצורך.
מעיריית הרצליה נמסר: "הנושא הועבר לטיפול המשטרה".

מהמשטרה נמסר: "מדובר באירוע חמור ואנו פועלים על מנת לאתר את החשוד במעשה".