הורים לתלמידים בבית הספר שז"ר בהרצליה יצאו לאחרונה למאבק להנגשת המבנה. מדובר בבית ספר שהבאים בשעריו נאלצים לטפס מדרגות רבות, אל כיתות הלימוד שממוקמות ברובן בקומות הראשונה והשנייה, דבר המקשה הן על נכים והן על כאלה הסובלים מבעיות בריאות.

עוד ב-mynet:
גני הילדים בהרצליה עוברים לתפריט בריא
כשבית הספר הוא חופש: חוזרים ללימודים בבית הסוהר
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

גורם בבית הספר סיפר ל-mynet ו"ידיעות השרון", כי בעבר היו תלונות מצד הורים לילדים נכים על חוסר הנגישות אל הכיתות, אולם אלו נפתרו כשבהנהלה מצאו בשנים האחרונות מענה לבעיית הילדים הנכים בכך שהם מאפשרים להם כניסה ישירה אל הקומה הראשונה, אך גם אליה הגישה היא דרך מדרגות.לכן, אמהות רבות מלינות על כך שבבואן לאסוף את ילדיהן בשעות הצהריים הן נאלצות לטפס במדרגות, לעתים עם תינוקות בידיים או כשהן בהיריון. "האמהות באות עם עגלות ותינוקות לבית הספר", מספר אב לתלמיד, "והן מתקשות לעלות עם העגלה. זה קושי יומיומי שהן נתקלות בו ואני סבור שהגיע הזמן להנגיש את בית הספר. אני מקווה מאוד שהעניין יעמוד בראש סדר העדיפויות של העירייה, כי כך קשה מאוד להמשיך".

השבוע הועלתה בקבוצת "ועד ההורים בהרצליה" בפייסבוק תלונה של אם, שמבקשת מחברי הקבוצה לקחת חלק במאבק שלה להנגשת המבנה: "בבית הספר אין כלל רמפה המאפשרת עלייה לכיתות הלימוד. יש לציין כי ישנם תלמידים שהוריהם בעלי נכות ואין להם אפשרות להגיע לפעולות בית ספריות בכיתות".

מעיריית הרצליה נמסר: "העירייה מנגישה את מוסדותיה, כולל מבני החינוך, בהתאם לתקנות הנגישות. במקרה שילד עם מוגבלות עומד להיכנס לבית ספר, העירייה מקדימה את ביצוע העבודות באותו בית ספר ומנגישה אותו. לגבי בית הספר שז"ר, מתבצע תכנון אדריכלי להנגשה".