בית המשפט לתביעות קטנות בהרצליה פסק לאחרונה שמועדון הכושר "ספייס" בהרצליה ישלם סכום של 33,200 שקל למנוי לשעבר במועדון הכושר, בגין לשון הרע והכפשת שמו של המנוי בזמן שהתאמן במועדון הכושר.

עוד ב-mynet:
מה מונע מאבות חד הוריים לראות את ילדיהם?
כפר סבא: מוכרת חשפה לקוחות בעירום בתא ההלבשה
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

"הם קראו לי מסריח. כל פעם שהגעתי להתאמן היה עליי 'עליהום' מצד העובדים והם גררו אחריהם גם מתאמנים, זאת הרגשה נוראית" מספר המנוי.

לפני כשנה, התלונן המנוי על התנהלותו הלא נימוסית והחצופה, לכאורה, של מדריך באחד החוגים במועדון "ספייס". מהתביעה עולה כי במקום לנזוף במאמן על התנהגותו, התקשר מנהל החוגים במועדון למנוי ואמר לו כי הוא 'מסריח' והוא לא יכול להתאמן בחוג יותר.

"התאמנתי שלושה חודשים במועדון, עד שיום אחד התלוננתי על המדריך שהתנהג בצורה לא ראויה", הוא מספר. "פתאום התחילו להשפיל אותי מול כל העובדים והמתאמנים במועדון הכושר. כאשר עברתי למאמן אחר, גם שם החל המאמן להגיד לי שאני מסריח. לדעתי הם הסיתו אותו נגדי.

"בכל פעם שהגעתי למכון התחילו להשפיל אותי מול כל העובדים והמתאמנים, עד שזה הגיע למצב שזה השפיע על שאר העובדים והמתאמנים והם החלו להגיד לי שאני מסריח. במשך שלושה חודשים, עובדי המועדון, רדפו אותי ללא הפסקה עם השמצות לא מבוססות."אחרי שלושה חודשים של התנכלויות, הכפשות והאשמות כלפיי, התקשרו אליי ממועדון הכושר והודיעו לי שהם מפסיקים את כניסתי למועדון בגלל שאני מסריח. זה פשוט הזוי, אני לא עשיתי זאת עד אותו רגע, כי הפסקת מינוי כרוכה בקנס, אז איך זה יכול להיות שהם יכולים לבטל לי את המינוי על דעת עצמם? אני מתאמן במועדוני כושר כעשרים שנה ומעולם לא אמר לי מישהו שאני מסריח, מעולם לא נתקלתי ביחס כל כך גרוע".

לטענת המנוי, שלושת הנתבעים בתביעה ידעו שהם אשמים ועשו דברים נוראיים, ולכן אף לא טרחו להגיע לדיון שהתקיים בבית המשפט. "אחרי שעזבתי, אנשים סיפרו לי שהחתימו מתאמנים במועדון על עצומה כדי להוכיח שאני מסריח".

עו"ד דוד ביטון, המייצג את המועדון, מסר: "המנוי של הלקוח בוטל בעקבות התנהגות הנוגדת את תקנון המועדון, סירובו להישמע להוראות הצוות והמדריכים, הפרעה מכוונת למהלך השיעור, לאחר שהוסבר לו מספר פעמים כי עליו להתנהג בהתאם להוראות התקנון ולהישמע לצוות.

"הלקוח הגיש תביעה מופרכת, במסגרתה הלין כי המתאמנות במכון קינאו בו כי הוא היה הכי מהיר בשיעור הספינינג ולכן העלילו עליו עלילה או כי המדריך רצה לשאת חן בעיני אחת מהתאמנות, טענות שאין דרך אחרת לכנותם אלא הזויות. פסק הדין ניתן בהיעדר ההתייצבות מטעם מנהל חדר הכושר הגם כי כתב הגנה מפורט הוגש במועד. מרשתי הגישה בקשה לביטול פסק דין ובימים אלו עתידה להתקבל החלטה שתבטל את פסק הדין".