ביום שישי בשבוע שעבר, עת נשמעה אזעקה ברצליה בעקבות ירי רקטות לכיוון העיר, ביקשו תושבים, ביניהם אמהות עם ילדים, שהיו ברחוב סוקולוב, סמוך לסניף בנק דיסקונט, להיכנס לסניף. להפתעתם, שומר הבנק סגר את דלתות הכניסה בפניהם.

עוד ב-mynet:
תחת אש: הצעירים שהגיעו מחו"ל כדי להתנדב לצה"ל
נתניה: התנפלות אלימה על רוקח ערבי
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

"זה הפתיע אותי וקומם אותי", אומר ישראל, תושב העיר. "הייתי באוטו, וכששמענו את האזעקה דוממתי מנוע והתכוונו להיכנס למרחב המוגן הכי קרוב, במקרה זה סניף הבנק. השומר ראה שאנשים מתכוונים להיכנס וסגר את הדלת מול כולם. היינו בהלם"."כולם רצו לחפש מרחב מוגן", מספר אדם נוסף שהיה במקום. "ראינו אנשים שרצים לכיוון הבנק, כי הם חשבו שימצאו במקום מרחב מוגן. להפתעתם, דלת הכניסה נסגרה והשומר לא איפשר את כניסתם. זה יצר כעס רב. מדוע לא לאפשר לאנשים להיכנס במצב סיכון, ממה הם חששו? נראה לי מאוד תמוה ומוזר".

יש לציין כי בבנק "דיסקונט" איו מרחב מוגן וכי השומר קיבל הנחיות בהתאם, וכדי שלא לסכן את חייהם של העוברים ושבים, נמנע מלהכניסם לסניף שאינו ממוגן.
מבנק דיסקונט נמסר: "בסניף אין מרחב מוגן. על פי הנחיות פיקוד העורף, בהישמע אזעקה, יש לצאת מהסניף ולהגיע למרחב מוגן אשר נמצא במקלט שבחניון צמוד לבניין. הודעה על כך מופיעה בשלט התלוי בחזית הסניף תוך ציון מיקום המרחב המוגן בקרבת מקום".