זמן קצר לפני שנכנס לרצועת עזה, התכתב סמל ראשון איתן ברק ז"ל מהרצליה עם חברו עידו גולדשמיט בווטסאפ. בשיחה האחרונה, טרם כיבה ברק יחד עם חבריו לפלוגה את המכשירים הסלולרים, הוא הספיק לכתוב לחברו שהוא אוהב אותו ומקווה לחזור שלם מהמבצע. זוהי ההתכתבות:

עוד עדכונים מכל הארץ: באפליקציה של mynetכמו כן, בשבוע שעבר פורסם ראיון עם סמל ראשון ברק בעיתון "במחנה", בו סיפר על הפעילות הצבאית במסגרת מבצע "שובו אחים" ביהודה ושומרון: "יצאנו למעצר בתנועה רגלית לתוך מחנה הפליטים. המחנה עצמו בנוי כמו מבוך, המון סמטאות צרות באורך מטר וחצי. במקום כזה השליטה בכוח היא יותר בעייתית וההליכה מסוכנת כי התושבים זורקים אבנים מהגגות בזמן שכולם מצטופפים".

מפקדו של הלוחם, רב-סרן גלעד פסטרנק, סיפר עליו במסגרת הכתבה ב"במחנה": "איתן הגיב בצורה ראויה כשהוא מבצע ירי אלפ"ה (לפיזור הפגנות) לעבר התושבים שאיימו על הכוח בצורה משמעותית. לאורך כל תפקידו בפלוגה איתן בולט בטיפול בכיתתו ובהנעת הלוחמים לביצוע פעולות קריטיות בשגרה, וגם במבצעים כמו 'שובו אחים'."

סמל ראשון איתן ברק, בן 20 מהרצליה, נהרג אמש בפעילות קרקעית של צה"ל בצפון רצועת עזה במסגרת נסיבות שעדיין נחקרות. ברק, לוחם חטיבת הנח"ל, הועלה בדרגה לאחר מותו. הוא הותיר אחריו אחות בת 23, אח למחצה בן 32 והורים, מישל ודוד. הלווייתו תתקיים ביום ראשון בשעה 17:00 בבית העלמין הצבאי בהרצליה.

נועה לוי, בת כיתתו של סמל ראשון ברק, סיפרה ל-mynet על התחושות הקשות: "הילד הזה הוא ילד מדהים. ילד עם לב ענק, ילד טוב, שטותניק כזה. החיוך שלו אומר הכל. פשוט לא נקלט, לא מצליחה כל כך לעכל שאיתן לא פה עכשיו. קשה לי להבין שאני יושבת פה וכולם בוכים עליו. פשוט קשה לי להאמין שאיתן כבר לא איתנו"

ראש עיריית הרצליה משה פדלון , הגיע הבוקר יחד עם מנהל תיכון חדש בעיר בו למד ברק אל המשפחה, ואמר:" זהו רגע מאוד עצוב לעיר, מדובר היה בבחור איכותי תלמיד מצטיין שהיה נחוש לעשות שירות משמעותי והתעקש לשרת כלוחם."