צדוק כהן (88), תושב שכונת נוף ים בהרצליה, ונהג העובד בשירות בית הנשיא עמדו השבוע במרכזו של סכסוך שכנים שהידרדר לכדי תגרה אלימה אותה חוקרת בימים אלה המשטרה.

עוד ב-mynet:
מי הוציא את בת ה-5 מביתה באמצע הלילה?
לאחר 20 שנה: בוטלו דו"חות החנייה
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

לטענת כהן, הוא יצא בבוקר יום חמישי שעבר מביתו ברחוב בן צבי כדי לאסוף את העיתון עליו הוא מנוי. על פי גרסתו, מכונית נהוגה על ידי נהג לשכת נשיא המדינה שאסף אותה שעה את מנכ"לית בית הנשיא, אפרת דובדבני, מביתה, חסמה חלק גדול מהמדרכה, הצרה בלאו הכי, שמול ביתו ומנעה מעבר חופשי של שכנות הדוחפות את עגלות ילדיהן. הדבר אילצן לרדת לכביש ולסכן את חייהן.

לטענת כהן הוא פנה לאחראי על עבודת הנהג והתלונן בפניו על מעשהו של הנהג. אז, כך הוא טוען, ניגש אליו נהג בית הנשיא באופן אותו הוא מתאר כמאיים, גידף אותו, מה שהוביל מיד לקטטה.

בחקירתו במשטרה טען נהג בית הנשיא כי למעשה ולאמיתו של דבר דווקא הוא זה שהותקף על ידי כהן, ודווקא הוא זה שנאלץ להתגונן מפניו. בתום חקירתו הוא שוחרר בתנאים מגבילים, ביניהם איסור יצירת קשר עם כהן כמו גם מתן ערבות כספית.צדוק כהן יצא מסכסוך השכנים הזה בשן ועין. ד"ר איתי אופיר וד"ר רון בן אליהו, אורתופדים מבית החולים "מאיר" בכפר סבא, סיפרו השבוע כי הקשיש הגיע אליהם כשהוא סובל משבר מורכב בצוואר הירך, הוא נותח בהצלחה ולאחר מכן הועבר למעקב והמשך טיפול במחלקה האורתופדית ונמצא כעת בתהליך שיקום.

מנגד טוענים אנשי בית הנשיא כי "מדובר באירוע חריג ביותר, שבמסגרתו שני המעורבים נפצעו ונזקקו לטיפול רפואי בבית החולים, וכי "הוגשו תלונות הדדיות
במשטרה. מיד כשישתחררו מבית החולים תתבצע חקירה מקיפה של האירוע, בתיאום מלא עם רשויות החוק".

"אני נמצא עכשיו בבית החולים המום מהמצב שנקלעתי אליו ומתקשה להאמין", אמר כהן ל"ידיעות השרון". "דווקא אני, שכל מה שרציתי היה לדאוג לכך שהמדרכה לא תיחסם על ידי הרכב כדי שאימהות עם עגלות ילדים יוכלו לעבור בביטחה, מצאתי את עצמי כאן חבול ופצוע. זו תחושה קשה, מה עוד שבעבר כבר פניתי מספר פעמים לנהגים של בית הנשיא וביקשתי שלא יחסמו את המדרכה הצרה ממילא, כ הם מסכנים את העוברים ושבים.

זה לא עזר. לא האמנתי שאני, שנתתי שנים רבות כל כך למען המדינה כלוחם הפלמ"ח ומדור מקימי הארץ הזאת, אמצא את עצמי מאושפז ככה, פצוע ופגוע. אני חזק, אבל קשה לי המחשבה והזלזול הזה. לא ברור לי למה לא מתחשבים, למה דבר בסיסי הפך לתגרה, למה הותקפתי. יותר מהגוף, כואב לי חוסר הכבוד".

יעל תמיר-כהן, נכדתו של צדוק כהן, כתבה השבוע בפייסבוק פוסט שזכה לשיתופים רבים ולתגובות בעמוד של נשיא המדינה שמעון פרס: "תכירו את סבא שלי", כתבה. "פלמ"חניק גאה, איש רודף כבוד וצדק, תראו איך הוא נראה עכשיו, בבית החולים 'מאיר', חבול ושבור. מזל שרוחו חזקה ושיש סביבו משפחה מדהימה.

"אני בהיריון מתקדם, לצערי אני לא שם איתו. זו סבתא שלי, שלא מפסיקה לבכות ועוד בני משפחה שם, לא זזים ממיטתו. אני בהלם מוחלט. זה סבא שלי, הוא כמעט בן 90, צעיר ממך אך במעט. היום בבוקר, כשהוא יצא לקחת את העיתון מפתח ביתו, הוא נתקל בנהג של מנהלת הלשכה שלך והעיר לו שהרכב שלו חוסם את המדרכה. הנהג שלך לא אהב את ההערה וזו התוצאה - אגרוף בפנים ודחיפה על הכביש שהותירה את סבא שלי עם צוואר ירך שבור. אבל אל תדאג לו כבוד הנשיא, סבא שלי הוא לוחם אמיתי, פלמ"חניק גאה".