חייהם של שני צעירים וילד שנסחפו במערבולת בים, בהפרש של דקות זה מזה, ניצלו בזכות תושייתם של גולשי גלים בחוף הדרומי בהרצליה, אשר נקראו לחוף על ידי פעיל הסביבה דרור עזרא, שהגיע במקרה לצלם במקום.

עוד ב-mynet:
נתניה: מכת דיזנטריה בבית הספר היסודי
המצוק מתמוטט: סכנה בחוף סידנא עלי
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

לדברי עזרא והגולשים, מדובר בחוף מסוכן, הטומן בחובו סכנה למתרחצים ושאסור כלל לרחוץ בו. עוד הם מוסיפים כי הם מקווים שהעירייה תפעל למען שלומם של המתרחצים על ידי הצבת שילוט מתאים ובהגברת הפיקוח. "החוף הדרומי הוא חוף מסוכן ביותר לרחצה בימים שיש גלים", אומר עזרא."מפליא אותי שעיריית הרצליה אדישה לחלוטין לסכנה הזו, לא מפעילה פקחים, לא שמה שלטים רלוונטיים שמתריעים על סכנת הזרמים, ואפילו מערכת הכריזה שהייתה בשנה שעבר הופסקה. זה עוד יעלה בחיי אדם וההוכחה היא המקרים שהיו השבוע וכמעט הסתיים באסון. בחוף מוצבים שלטים האוסרים על הרחצה במקום, אך אין שלטים שאומרים שיש בחוף סכנת נפשות מהמערבולות. המקרה השבוע אינו המקרה היחיד החודש. המזח של המרינה יוצר זרם כמו נהר ומי שנכנס לזרם הזה פשוט נסחף בשניות".

"גלשנו בים ממש ליד הסלעים ועזרא ראה ילד שנתפס בזרם", מספר אחד הגולשים, עידו בן-סולומון, שסייע בהצלתו של הילד. "תפסתי את הילד ואז הגיעו עוד שני גולשים, אביב ויניב רובין, והוצאנו אותו לחוף. שמרנו על קור רוח ולא נלחצנו. אנשים לא מודעים לזרמים החזקים בחוף וכמה זה מסוכן".

מעיריית הרצליה טרם נמסרה תגובה.