תושב הרצליה שטייל עם כלבו בחוף הים בהרצליה, הורשע במהלך השבוע השעבר חולף בעבירה של אי נקיטת אמצעי זהירות בחיה בבית משפט השלום בתל אביב.

עוד ב-mynet:
מי הוציא את בת ה-5 מביתה באמצע הלילה?
נתניה: מכת דיזנטריה בבית הספר היסודי
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

תחילתו של הסיפור בחודש ספטמבר 2011, עת רחץ הנאשם בים יחד עם כלבו, מרלו. בסביבות השעה 16:30 שהה הכלב לידו כשהוא משוחרר וללא רצועה.

למקום התקרבו בני זוג יחד עם כלבם שהיה קשור ברצועה. כלבו של הנאשם רץ לעברם ותקף את כלבם של בני הזוג ובעוד בני הזוג מנסים לחלץ את כלבם, נשך מרלו את בת הזוג וגרם לה לחתך עמוק באורך 1.5 ס"מ בשוק רגלה השמאלית. חתך שהצריך את תפירת המקום בהרדמה מקומית וטיפול באנטיביוטיקה.על פי כתב האישום, לא נקט הנאשם באמצעי זהירות מפני הסכנה שעלול היה לגרום הכלב אשר היה באחזקתו.

בתגובתו לכתב האישום, טען התושב כי לא רחץ בים, אלא היה על החוף ושמרלו כלבו היה קשור ברצועה. ברכה אף הכחיש את הנזק ואת הנשיכה.

במהלך חקירה וחקירת העדויות, טענה המתלוננת כי תחילה לא קיבלה פרטים אמינים ומדויקים ליצירת קשר מבעל הכלב התוקף. היא הרחיבה ותיארה כיצד כלב משוחרר רץ אליהם בחוף ותקף אותם, כשבעת התקיפה והנשיכה יצא הנאשם מהמים וטען שלא קרה דבר "רציני".

לדבריה, במהלך שבועיים הכחיש הנאשם או ניתק את הטלפון עת נדרש לתת הסברים. יש לציין כי כבר ביום האירוע טופלה המתלוננת בבית החולים "מאיר" בכפר סבא, שם אובחן סימן נשיכה בשוק רגלה השמאלית והיא קיבלה טיפול רפואי גם בהמשך.

מנגד טען הנאשם בגרסתו, כי השקיף על בנו שגלש במים, שכלבו היה קשור ברצועה ושכלבם של בני הזוג לא היה קשור. עוד טען הנאשם כי הוא לא ראה סימן נשיכה בעת המקרה מצד כלבו וכי לא ברור כלל מי מהכלבים תקף את מי.

בהכרעת הדין קבע השופט, עידו דרויאן, כי מדובר באירוע מהיר וטראומטי ושאין כל ספק באשר לכך שכלבו של הנאשם התנפל על כלבם של המתלוננים ופגע בבת הזוג באופן אקראי.

עוד כתב השופט בהחלטתו כי בעדותו של הנאשם התגלו סתירות ותמיהות, בנוגע למקום בו התבצע המקרה, בנוגע לאופן יצירת הקשר בין הצדדים ועוד. השופט דרויאן אף קבע כי ניתן להשית ממצאים עובדתיים, כי אין חולק על הצורך בחובת זהירות במקרה כזה וכי בסביבה רוויית גירויים כמו חוף הים, נעשתה רשלנות מעבר לרמה האזרחית, גם במישור הפלילי והרשיע את הנאשם, כאמור.