ביום שלישי השבוע פירסמה רשות הטבע והגנים אזהרה חריגה וחמורה, במסגרתה היא מזהירה את ציבור המתרחצים מפני בילוי על חוף סידנא עלי בהרצליה ומפני הגעה לאזור, כמו גם בשטח שבין חוף השרון לחוף סידנא עלי וזאת, בעקבות נפילות של חלקים וסלעים ממצוק הכורכר לאורך קו החוף.

עוד ב-mynet:
רוצים לשבת על החוף בהרצליה? תשכרו מיטת שיזוף
חדרה: מי מעלים את חתולי הרחוב?
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

בהודעת רשות הטבע והגנים נכתב: "בימים האחרונים אנו עדים למספר נפילות של חלקים ממצוק הכורכר בחופי הים התיכון, בקו שבין חוף השרון ואפולוניה.

מצוק הכורכר של חוף השרון הוא רכס בגובה של כ-20 מטר, לאורך חוף הים בין אפולוניה לשפך נחל פולג. המצוק מתמוטט באופן קבוע בשל תהליכי בליה טבעיים. תהליכים אלה מואצים גם בשל עצירת תנועת החול בחוף, שנגרמים בעקבות הקמת מתקנים הנדסיים (מרינות וכו') בים ובחוף".

עוד נמסר בהודעת הרשות כי: "אין דרך לחזות את התמוטטות המצוק ומיקום מדויק של אזור הנפילה ולכן כל רצועת החוף, בין סידנא עלי לבין שפך הפולג, נמצאת בסיכון ובעיקר בעונת הקיץ, כאשר ישנה נוכחות גבוהה של אנשים בחוף, דבר המסכן את חייהם."אנו קוראים שוב לציבור להימנע מלהתקרב למצוק באזור זה - בין אם על החוף או על ראש המצוק. קיים סיכון אמיתי שאדם שיימצא במקום, ייקבר תחת המפולת, שמשקלה מגיע לעתים לאלפי טונות של חול וסלעים. אנו קוראים לציבור לגלות אחריות ולהיענות לפנייה זו".

יש לציין כי בעקבות התמוטטות חלקים מהמצוק בשבוע האחרון, הציבה רשות הטבע והגנים שלטים לאורך החוף, הקוראים לציבור המתרחצים והמבלים במקום שלא לשהות באזור, לא לרחוץ בים, לא לדוג, לא לטייל או ללון בחוף.

ברשות הטבע והגנים אף מסבירים כי ברגע שחלקים מתוך מצוק מתפוררים, יש קושי לשמור ולהגן על ביטחונם של מטיילים באזור.

כמו כן, יש לציין כי התופעה של התמוטטות חלקים מהמצוק אופיינית בעיקר לחודשי החורף, בהם קיים חשש קטן יותר לציבור, בשל מיעוט מבקרים במקום, אך ברשות מבהירים כי עם פתיחת עונת הרחצה ובוא הקיץ, יש צורך להזהיר את הציבור.

"טוב שברשות החליטו לפעול בנושא באופן נחרץ וחד משמעי", אומר גורם ברשות הטבע והגנים. "מדובר בתופעת טבע שנגרמת מסיבות שונות, ולכן יש לנקוט במשנה זהירות".