אמנים מהרצליה מתלוננים כי באירועים עירוניים רשמיים שעורכת העירייה לאורך השנה, מעדיפה העירייה להביא אמנים מחוץ לעיר ולא להשתמש בשירותי האמנים המקומיים.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

במכתב שנשלח לפני כשבוע וחצי לעירייה על ידי עו"ד שמואל סעדיה, יו"ר תנועת הרצליה למען תושביה, ועל ידי אמנים מהעיר, נטען כי עיריית הרצליה איננה נותנת עדיפות לאמנים המקומיים וכי הם אינם זוכים כלל להשתתף באירועים עירוניים.

"עיריית הרצליה, על פי פנייה של אמנים, מוזיקאים ויוצרים אליי, נותנת עדיפות לבעלי מקצוע מחוץ לעיר, על פני בעלי מקצוע מקומיים, אשר אינם זוכים להזדמנות נאותה מהעירייה", כותב סעדיה במכתבו.בין השאר, טוען סעדיה, כי העירייה מעדיפה אמנים מתל אביב בקיום אירועי תרבות שונים ואינה נותנת לאמנים מהרצליה את ההזדמנות להוכיח את כישוריהם. סעדיה מביע על כך תמיהה במכתבו ואף מתאר שתי פניות שהתקבלו אצלו בתאריכים בשבועיים האחרונים.

"אני מקבל סירוב אחר סירוב, תוך מתן סיבות לא הגיוניות, למרות שאני לא דורש כסף אלא רק במה", אומר אחד מהם, המוזיקאי ערן בקאל. "ראשי האגף מביאים אמנים שדורשים כסף רב, אך לא מאפשרים לנו להופיע.

אני חושב שכדאי שהעירייה תקדם את האמנים המקומיים ותיתן להם הזדמנות. אני יליד הרצליה ותושב העיר, מוזיקאי ובעל עסק קטן למוזיקה בעיר. פניתי לעיריית הרצליה במהלך השנים, מספר פעמים, כדי לקבל במה ולהופיע בעיר עם הלהקה שלי, שחבריה הם ילידי הרצליה. בכל פעם אני מקבל סירוב. אני בסך הכל רוצה שייתנו לי במה להופיע בעיר שלי, בה נולדתי ואותה אני אוהב. אני ולהקתי מופיעים בצורה מקצועית ובכל זאת מהעירייה אנחנו ממשיכים לקבל סירובים. אשמח להתערבות וסיוע של ראש העירייה בעניין זה".

"עניי עירך צריכים להיות קודמים", מוסיף אמן מקומי נוסף. "אני מבקש ופונה אל העירייה - אפשרו לנו להופיע באירועים העירוניים. אנחנו בני העיר, מטובי הנגנים והאמנים, ומאמינים שמגיעה לנו הזדמנות ואף יתרון על פני הפקות חוץ. עיריית הרצליה צריכה לתת לנו הזדמנות, כי עבורנו להופעות בעיר יש משמעות וייחוד, רב אף יותר מהופעות חוץ שאנחנו עושים במהלך כל השנה במקומות אחרים".

מעיריית הרצליה נמסר: "מאז כניסתו לתפקיד, הנחה ראש העירייה לקדם ולתעדף את תושבי הרצליה, הן במתן השירותים העסקיים דוגמת דוכנים ביום העצמאות ובשבועות, שניתנו רק לבעלי העסקים תושבי העיר. אמני הרצליה גם הם זוכים לתעדוף. כך לדוגמה, אמני העיר שמופיעים במופעי תרבות בעיר. בתערוכות האחרונות שנפתחו, הן בגלריה העירונית והן במשכן לאמנויות, הגיע ראש העירייה ואף הגיש שי לאמני העיר לאות הוקרה על פעילותם. ראש העירייה ימשיך וייתן במה לאמנים תושבי העיר".