סטודנטים מבית הספר הבינתחומי בהרצליה השיקו בשבוע שעבר, ביום השמיעה הארצי, אפליקציה חדשה שנועדה לסייע למי שאינו יודע לתקשר בשפת סימנים, לתרגל כיצד לסמן בתנועות ידיים כ-2,000 מילים בעברית. האפליקציה, "תן סימן", מאפשרת לימוד דרך משחק אינטראקטיבי מול משתמשים נוספים, וכבר זכתה לשבחים רבים. הסדטונטים, הלומדים במסלולים שונים בבינתחומי בהם תקשורת ומדעי המחשב, פיתחו את האפליקציה במשך חצי שנה, במסגרת לימודיהם, בהנחיית המרצה דובב גולדשטיין, ובסיוע מקצועי של עמותת "שמע".

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

"הנושא שקיבלנו הוא להמציא אפליקציה לבעלי מוגבלויות", מספרת קרן ברגר (24) מהרצליה. "בדקנו כל מיני כיוונים והגענו למסקנה שאנחנו הכי רוצים לעזור לחירשים. כשביקשנו לבדוק אילו צרכים חסרים להם, הגענו לגן בו כל הילדים חירשים ושמענו מפי הגננת על אמא שאין לה זמן ללמוד את שפת הסימנים. זה קושי שיש להורים רבים. כך למעשה, הגענו לרעיון להמציא אפליקציה שבה הורים, בני משפחה, חברים של חירשים או כבדי שמיעה, וכל מי שמתעניין, יוכלו לתרגל את שפת הסימנים תוך כדי משחק. נכון שאי אפשר ללמוד ממש את שפת הסימנים דרך האפליקציה, אבל מדובר בתמיכה טובה שאמורה לתרגל את מי שלומד".יש לציין כי לא פחות מעשרה אחוזים מאוכלוסיית מדינת ישראל מוגדרת, נכון לשנת 2014, כחירשת או כבדת שמיעה, רובם מתקשרים באמצעות שפת הסימנים.
האפליקציה מסייעת ללמוד את שפת הסימנים בשני שלבים. בשלב הראשון, מוצג בפני המשתמש סרטון בו הסבר כיצד מסמנים מילה מסוימת, ובשלב השני מתקיימת תחרות מול משתמש אפליקציה אחר ובה צריך להצביע על המילה הנכונה ולצבור נקודות.

גירסתה הראשונית של האפליקציה, נוסתה בהצלחה בתחילת השבוע על ידי מורה מבית ספר בראש העין, שהעבירה שיעור מכוון ל-40 כיתות בו זמנית מכל רחבי הארץ בשפת הסימנים. הסטודנטית, מאי בר חן (23) מרעננה, מאמינה כי לא ירחק היום ויהיה ניתן להשתמש באפליקציה לשם למידה. "לאפליקציה יש הרבה לאן להתפתח. אנו זוכים להרבה תגובות נלהבות מאנשים שלומדים את שפת הסימנים ורואים בה כלי עזר שימושי להשלמת הלימוד".