באמצע חודש נובמבר 2013, כשבועיים לאחר הבחירות נפגש ראש עיריית הרצליה משה פדלון עם נציגי השכונות בהרצליה והודה להם על התמיכה בו בבחירות. כמי שגדל בעצמו בשכונה חלשה, נווה ישראל, פדלון יודע היטב באלו אנשים מדובר והעריך מאוד את תמיכתם בו.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

כמו במצע הבחירות שלו, גם לאחר הבחירות, הבטיח כי הרצליה תהיה של כולם, ללא הבדלי מעמדות ואזורים. לתושבי השכונות הבטיח כי יהפוך אותן ל"פנינה של הרצליה". אולם חצי שנה לאחר מכן, הם חשים לטענתם כי שכחו אותם שוב מאחור. מצב השכונות לדבריהם לא השתנה כלל והבעיות נותרו בעינן. בחודשים אלה הרשו לעצמם תושבי השכונות יותר מתמיד לפנות לעירייה ולעומד בראשה, אולם לטענתם, בסופו של יום, לא קיבלו מענה ראוי.

נווה ישראל: לא צריכים פרחים
כשתושבי שכונת נווה ישראל, השכונה שבה נולד וגדל ראש העירייה משה פדלון, התעוררו יום לאחר הסיבוב השני בבחירות לראשות העיר, הם הבינו שהם בפתחו של עידן חדש. עידן בו סוף סוף יתוקן לדבריהם, עוול שנגרם להם במשך שנים. כי מי יותר טוב מיליד השכונה לדאוג לצורכיהם? אלא שלאחרונה נשמעות מכיוונם תלונות רבות על כך שבעיות מהותיות לא מטופלות.

"פרחים וגינון זה יפה, אבל יש דברים שהם בגדר סכנה בטיחותית ובהם צריך לטפל", אומרת תושבת השכונה. לטענת התושבים קיימת הזנחה במקומות רבים בשכונה, בעיות תברואה ומצב תחבורה לקוי ברחוב בר כוכבא. התושבים פנו יותר מפעם אחת לראש העיר בדרישה לטפל בבעיות."כתושב שכונת נווה ישראל, ניתן לראות כמה אנשים סובלים מבעיות לא קטנות שיכולות להיפתר בקלות על ידי תקשורת נכונה עם אנשי השכונה", אומר תושב השכונה דודו ארביב. יש כאן כמה בעיות ציבוריות: כביש בר כוכבא דורש שיפוץ דחוף, כמו כן, יש מחסור ניכר בפחי זבל בשכונה וכמעט בכל רחוב ניתן לראות פחים מפוצצים, לרבות בחנייה של בית הספר "בן צבי", שם אפשר לראות ערימות זבל בכביש.

"בבית הספר ליד מגרש הכדורגל יש ברזייה שמעלה עובש וחיידקים כבר כמה שנים, וכל פעם אני פשוט בהלם שזה לא מטופל. פשוט ביזיון. מישהו יקבל שם איזו הרעלה. בנוסף, המרכז המסחרי, שהינו הפנים של השכונה, מוזנח בצורה מעליבה.

"הבעיה היא שהתקשורת היום נעשית ברובה דרך מיילים ורבים מתושבי השכונה לא יודעים לתקשר בדרך הזו. לכן חובתו של ראש העיר היא לתקשר איתם ולבוא לראות בעצמו. אין לי ספק שרוב תושבי השכונה בחרו בפדלון ומאמינים בו. אנחנו בסך הכול מבקשים שיכבדו אותנו ויראו את השכונה שלו כמו כל שכונה אחרת בהרצליה".

גם עבור ענת אביב-צרויה מדובר בהזנחה בעייתית: "אני לא מבינה מדוע צובעים את הכביש ושפת המדרכה באדום-לבן לפני שמחדשים בצורה מקצועית את הכביש שכולו, שנים על שנים, בורות וסדקים? רחוב בר כוכבא הוא העמוס ביותר וכתושבת המקום, אני רואה בכך חוסר אכפתיות מצד העירייה. יש כאן סכנה בטיחותית שמצטרפת לבעיות נוספות שקיימות בשכונה ודורשות טיפול".

בעיריית הרצליה טענו כי אגף שאיפ"ה דואג לניקיון המרכזים בנווה ישראל פעמיים בשבוע, ואף מתגברים לפעם נוספת במידת הצורך. כמו כן מציינים שם כי שכונת נווה ישראל בכללותה נמצאת בתוכניות העירייה לשיפוץ.
יד התשעה לדבר אל העצים

לאחרונה נפגשו נציגי שכונת יד התשעה בהרצליה עם ראש העירייה פדלון והמנכ"ל יחיעם השמשוני והציגו בפניהם את הבעיות הקשות בשכונה. "הצגנו הרבה בעיות שקיימות בשכונה, בנושאי חינוך, תשתיות, ניקיון, מצב התחזוקה בשכונה ועוד", אומר אלי הרוש חבר בוועד השכונה.

נווה עמל: קנסות מול הבית
שכונת נווה עמל בעברה הייתה שכונה בעיקר של תושבים מבוגרים, והיום לפחות מחצית מתושבי השכונה הם משפחות צעירות עם ילדים והדרישות הולכות ומשתנות בהתאם לאוכלוסייה שמתפתחת שם. השינוי באוכלוסייה גרם גם לריבוי כלי רכב ולמצוקת חנייה קשה, בגלל העדר תשתיות ראויות.

"יש מספר נושאים שאנחנו מרגישים שהטיפול של העירייה בשכונה אינו מיטבי בהם", אומר פרץ טלמור. "למשל, העירייה גזמה כאן עצים ובמשך חודש הגזם נותר על המדרכות. עניין נוסף הוא קידום תוכניות בנייה, אפילו דברים פשוטים כמו גגונים לשמש. כל הטיפול בבקשות שלנו הוא לא טוב, אך יותר מכל נושא החנייה הוא נושא כאוב כאן. בנווה עמל יש שני מרכזים מסחריים שאין בהם חנויות ומעט החניות הקיימות הן מוגבלות וקטנות. עיריית הרצליה לא מתחשבת בנו ונותנת המון קנסות, בעיקר בימים לחוצים כמו שישי בבוקר כשהיצע החנייה לא מספק את הביקוש".

תושב נווה עמל הוסיף: "השכונה היא שכונה ישנה בעלת ליקויים רבים שטעונים שיפור. מאז שפדלון נכנס לראשות העיר, תושבים רבים בשכונה פונים אליו, אך לא תמיד זוכים למענה. בתור מי שגדל בשכונות, ציפינו מפדלון לתקן את הקיפוח שהיה כ