דרור עזרא, פעיל הסביבה ונציג ארגון "הירוקים" בהרצליה, פנה השבוע אל עו"ד היועצת המשפטית של העירייה, ענת בהרב-קרן, ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, מבקר המדינה, יוסף שפירא, ורפי עמיר, מנהל אגף ימים וחופים במשרד להגנת הסביבה, לאחר שלטענתו החליטה עיריית הרצליה לאפשר ולאשר הבערת מדורות ל"ג בעומר בחלק מחופי הים. זאת בניגוד לחוק העזר העירוני.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

"באמצעי תקשורת שונים התפרסמה מודעה של עיריית הרצליה, ממנה משתמע כי העירייה מאפשרת לציבור, בניגוד לחוק העזר העירוני, להדליק מדורות ל"ג בעומר בחופי הים מצפון לחוף נוף-ים ומדרום לחוף הנפרד. זאת בניגוד לנכתב בחוק העזר".על פי חוק העזר העירוני של הרצליה: "לא יחזיק אדם בשפת הים, לכל מטרה שהיא, בחומר העשוי ללכלך או לזהם את שפת הים, ולא יעשה כל דבר שיש בו כדי ללכלך, לזהם או להשחית את שפת הים".

"שריפת עצים לא רק שגורמת לזיהום בעת הבערת האש, היא גורמת גם לנזק לחול הים, שלא ניתן לתקנו אלא בחפירה ובהסרת החול", אומר עזרא. "מכאן, ברור שהבערת מדורות הינה בניגוד לחוק העזר ולכן אסורות".

בפנייתו למבקר המדינה ולמשרד להגנת הסביבה דורש עזרא כי אלו יחייבו את פדלון לפרסם בכל מדיה אפשרית כי חל איסור על הבערת מדורות בכל חופי הרצליה ולא רק בחופי הרחצה. "אני מופתע שבשונה משנים עברו, שינתה העירייה את נקיטת האכיפה על איסור הדלקת אש, ועל כך שהיא עצמה תורמת לפגיעה בסביבה".

מעיריית הרצליה נמסר: "עיריית הרצליה לא מאשרת הדלקת מדורות בחוף הים ולא פועלת בניגוד לשנים קודמות. מותר להבעיר מדורות צפונית לחופי סידנא עלי וחוף הצוק, בחופים פתוחים שאינם מוכרים".