את בוקרו של יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל השבוע לא ישכחו תושבי רחוב א.ד גורדון במהרה. זאת, לאחר שעיריית הרצליה החליטה לבצע פעולה של עקירת עצים בשעות הבוקר המוקדמות דווקא ביום זה, לצורך הקמת שני גני ילדים חדשים על חלק מן החורשה הקיימת באזור ומהווה את הריאה הירוקה היחידה. מהלך לו מתנגדים התושבים ומנהלים נגדו מאבק בשבועות האחרונים.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

"בבוקר יום הזיכרון לחללי צה"ל, לפני השעה 07:00 בבוקר, הגיעו עובדים של עיריית הרצליה עם טרקטור והחלו לעקור עצים בחורשה ברחוב שלנו, בעוד שקיימת מחלוקת עם העירייה מצד תושבי השכונה המתנגדים להקמת שני גני ילדים במקום", אומר אחד התושבים.

לדבריו, עשרות תושבים שזעמו על העיתוי הרגיש והניסיון לבצע מחטף במקום, חסמו בגופם את הטרקטור שהספיק לעקור 3 עצים. לאחר דין ודברים, כאשר התברר לעובד העירייה כי לא יעלה בידו להמשיך בעקירת העצים מול התנגדות התושבים הזועמים, הוא עזב את המקום."נראה שהעירייה ביקשה לעשות את הפעולה דווקא ביום הזיכרון, בשעה שהראש של חלק מהאנשים לא נתון לעניינים אלה, כאשר חלקם מתכוננים לצאת לבתי קברות ולטקסי זיכרון, חלקם הורים שכולים, וחשים עוול ועצבות נוכח היום הזה", הוא מוסיף. "התנהלות זו של העירייה מצטרפת להתעלמות גורפת מצידה מההתנגדות שהגישו עשרות תושבים לבניית הגנים".

שני גני הילדים החדשים אותם מתכננת העירייה לבנות, יצטרפו לתוכנית להקמת עשרות גנים חדשים וזאת, למרות העובדה כי ברחוב קיימים כבר 6 גנים עירוניים. לצורך כך, החליטה העירייה לעקור חלק מהחורשה ברחוב. התושבים פנו לעירייה ולקק"ל בדרישה שלא לעקור את העצים, אך היערן הראשי של קק"ל דחה את בקשתם, כמו גם העירייה.

"מדובר באי התחשבות במועד הרגיש ובמעשה הראוי לכל גינוי", מוסיף תושב אחר בשכונה. "כוונת העירייה לעקור את העצים בלתי מתקבלת על הדעת, לאחר שרק לאחרונה נודע לנו על התוכנית. אנחנו מתנגדים בתוקף להפוך את הרחוב הצר והצפוף לריכוז של גני ילדים, אליו מוסעים ילדים מכל הסביבה. בקצה הרחוב נמצא גם בית הספר "לבטוב", כך שהרחוב סובל כבר עתה מעומס תחבורתי.

"פגישת נציגות התושבים עם סגנית ראש העירייה לא הניבה שום הבנה מצד העירייה ולפיכך חתמנו על עצומה והודענו, כי אם העירייה לא תשקול מחדש את התוכנית לעקור את החורשה ולהוסיף עוד גני ילדים ברחוב, ננקוט בצעדים משפטיים לעצירת התוכנית. לא נהסס להגיש עתירה מינהלית נגד העירייה".

מעיריית הרצליה נמסר: "העירייה נטעה עצים ברחוב א.ד. גורדון במטרה להחזיק את השטח במשמורת עד למימוש ייעודו ולמניעת פלישה. עיריית הרצליה מחוייבת על פי החלטת משרד החינוך, לבנות 22 גני ילדים לגיל טרום חובה עד לחודש ספטמבר 2014. הגן המתוכנן להיבנות במקום הוא אחד מ-22 הגנים.

בהמשך לבקשת העירייה, התקבלה חוות דעת של פקיד יערות אזורי, לפיה אין התנגדות לכריתה ולהעתקה. הערר שהוגש על התושבים המתנגדים לכריתת והעתקת העצים נדחה על ידי פקיד יערות ראשי ומנהל אגף הייעור של קק"ל. מנהל אגף שאיפ"ה ומנהלת מחלקת גנים הורו על הפסקת העבודה, מיד עם קבלת ההודעה על ביצוע הכריתה בשעה 08.00 בבוקר יום הזיכרון. אנו מביעים צערנו במידה והייתה פגיעה ברגשות תושבים, עקב עיתוי ביצוע העבודה".