פעילות אכיפה של פקחית עיריית הרצליה ביום חמישי לפני כשבוע וחצי הסתיימה בעיכובו ומעצרו של תושב העיר שהובא בפני שופט. זאת, לאחר שהתושב תקף את הפקחית שביקשה לרשום לו דו"ח.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

ביום חמישי שעבר, עת הפקחית ביקשה לרשום דו"ח לנהג שחנה בחניית נכים ברחוב סוקולוב בעיר, החלו חילופי דברים בין הפקחית לתושב, כאשר בשיאה של המחלוקת בין הצדדים שפך התושב כוס מיץ על הפקחית ותקף אותה. הפקחית, שלמרות התקיפה רשמה לתושב דוח בגין חנייה בניגוד לחוק העזר העירוני, דיווחה על האירוע ועיריית הרצליה הגישה נגד התוקף תלונה במשטרת גלילות, שעצרה אותו.בעקבות אירוע התקיפה כינס ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, ביום שני השבוע את כל פקחי העירייה, על מנת לחזק את ידם בעקבות המקרה.

"אתם השליחים של העיר הרצליה ומחובתי להגן עליכם, כל עוד אתם פועלים כחוק", אמר פדלון לפקחים. "לא אסבול פגיעה במי שמייצג את החוק. לצערי, היום בבוקר (יום שני) קיבלתי דוח על אירוע חמור נוסף שכלל אלימות כלפי פקחית. גם הפעם פעלה המשטרה במהירות ועצרה שני חשודים".

"אין זה המקרה היחיד ואין זו הפעם האחרונה כנראה שפקחים מותקפים", אומר גורם בעירייה. "לצערנו, עובדי הפיקוח עומדים לעתים בחוסר אונים וללא כלים אל מול התנהגויות פסולות של תושבים, אשר מקללים ומאיימים ואף תוקפים. אני מקווה שהמקרה יטופל במלוא החומרה ובענישה כלפי כל מי שפוגע בהם".

מהעירייה נמסר: "אנו רואים בחומרה את המעשה ומגלים אפס סובלנות כלפיי תקיפת עובד עירייה".